logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak upomnieć proboszcza?
Autor: jk (193.242.212.---)
Data:   2016-10-22 15:57

Witam
Z góry powiem, ze nie jestem osoba roszczeniową i agresywną. Nie lubię innym patrzeć na ręce i ich oceniać, za kapłanów często się modlę, widze jednak, że modlitwa to za mało. Niedługo wyjeżdżam ze swojej miejscowości, ponieważ muszę. Jednak zanim to zrobię chciałabym porozmawiać z proboszczem. Osobiście nie mogę się zaangażować w pracę parafii. Chodzi o to, ze proboszcz ma fatalne podejście do tzw. zarządzania parafią. Od wielu lat nie podjał żadnej duchowej inicjatywy tylko same remonty i inwestycje finansowe, według mnie niektóre zbędne. Ponadto proboszcz jest dość specyficzny, często bardzo niemiły, nie potrafi zrozumieć drugiego człowieka, kazania zazwyczaj ma cięte. Według mnie głoszenie kazań i inwestycje finansowe to nie praca duszpasterska, owszem tego nie nalezy pomijać, ale gdzie reszta?

Moje pytania jest takie: Czy iść spokojnie porozmawiać na ten temat z proboszczem, a może zareagować w inny sposób? Pytanie jak? Nieraz słyszałam opinię innych ludzi na ten temat, tez im się nie podoba taka parafia.

Poza tym trochę sie boję tej rozmowy. Jestem dośc młoda osobą, a proboszcz mógłby być moim ojcem. Czy to w ogóle moja sprawa?

 Tematy Autor  Data
 Jak upomnieć proboszcza? nowy jk 
  Re: Jak upomnieć proboszcza? nowy wyszywaczek wredny 
  Re: Jak upomnieć proboszcza? nowy jk 
  Re: Jak upomnieć proboszcza? nowy
  Re: Jak upomnieć proboszcza? nowy Magdalena 
  Re: Jak upomnieć proboszcza? nowy Hanna 
  Re: Jak upomnieć proboszcza? nowy Anna 
  Re: Jak upomnieć proboszcza? nowy B. 
  Re: Jak upomnieć proboszcza? nowy Ewa 
  Re: Jak upomnieć proboszcza? nowy 77 
  Re: Jak upomnieć proboszcza? nowy rozumiejąca 
  Re: Jak upomnieć proboszcza? nowy Robert 
  Re: Jak upomnieć proboszcza? nowy Bogumiła z Krakowa 
  Re: Jak upomnieć proboszcza? nowy Jędrek45 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: