logo
Niedziela, 05 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: Andrzej (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2016-11-15 13:15

Marzę o śmierci. To jest jedyne czego chcę. Nie chcę żyć. Dla mnie to jest zupełnie bezsensowna walka. I o co niby, o kolejny dzień, który jest taką samą udręką jak poprzedni? Nie chcę tego. Chcę leżeć spalony w urnie i zasypany ziemią. Niczego innego nie chcę.

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2016-11-16 11:29

Idź do lekarza. Nie żartuję. Taki rodzaj marzeń o śmierci zwykle jest spowodowany depresją. Nie będę Cię tu przekonywać, że życie jest cudem, że warto walczyć - same słowa Ci nie pomogą. Oczywiście, nie zaszkodzi jeśli ktoś będzie się za Ciebie modlił (Ty sam pewnie nie widzisz sensu, nie czujesz obecności Boga i jesteś pewny, że Go nie obchodzisz), ale Bóg po to dał nam rozum, żeby z niego korzystać. Użyj więc swego rozumu i zmuś się do wizyty u lekarza. Jeśli nie znajdzie się medyczne rozwiązanie Twojego problemu - wtedy będzie trzeba poszukać w sferze duchowej, ale zacznij od lekarza. Bóg posługuje się ludźmi, Twój anioł w białym fartuchu gdzieś czeka, żeby pomóc Ci wyjść z ciemności.

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2016-11-16 12:06

Nie marzysz o śmierci. Marzysz tak naprawdę o w miarę normalnym życiu, a więc zapewne o rodzinie, stabilnym źródle utrzymania oraz sygnałach ze strony otoczenia, że to, co robisz w życiu robisz dobrze. Oto, czego tak naprawdę pragniesz. Co zaś tyczy się tego "pragnienia", które opisałeś w temacie, spróbuj odpowiedzieć (samemu sobie, niekoniecznie nam na forum) na następujące pytania:
1. Czy zdajesz sobie sprawę, że dużą część Twoich marzeń i planów możesz zrealizować jedynie tu na ziemi?
2. Czy wiesz, że do nieba nikt nie został wpuszczony tylko dlatego, że chciał tam wejść?
3. Czy rozumiesz, że śmierć jest końcem(tak, końcem) ziemskiego życia i po przekroczeniu jej granicy nie ma już powrotu do tego, co było przedtem?
4. Czy podzielasz opinię, że mężczyzna nie powinien hołdować zasadzie "gdy mi smutno, gdy mi źle pójdę w kąt rozpłakać się", tylko starać się przede wszystkim znaleźć rozwiązanie swoich problemów?
Jeśli na wszystkie/większość pytań odpowiedź brzmi "tak", to jak najszybciej bierz się do pracy nad sobą i swoim życiem. A jeśli nadal będziesz odczuwać werterowski Weltschmerz - udaj się do specjalisty.

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2016-11-16 15:37

Nie marzysz o śmierci. Marzysz o tym, żeby przestać czuć/przestać istnieć, bo wtedy nie będziesz nic czuć/nie musieć już więcej się męczyć/nie musieć walczyć.
Pierwsze dwa są w ogóle nierealne, kto się począł (nawet nie kto się urodził), będzie istniał już zawsze. Równie dobrze możesz marzyć, żeby być biedronką. No way i tyle.
Dwa ostatnie są realne, jeśli przeżyjesz ten bieg z przeszkodami, popularnie nazywany życiem, dobiegniesz do mety i odbierzesz nagrodę. W tym celu musisz wygrać = osiągnąć zbawienie. Jeśli przegrasz = nie osiągniesz zbawienia, to spopielenie, przysypanie ziemią ani nic innego ci nie pomoże. Spopielony i przysypany tez będziesz cierpiał, tyle że bez sensu i już bez szans.

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: ja (---.146.167.58.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2016-11-16 15:42

Andrzeju, chorujesz na jakąś nieuleczalną śmiertelną chorobę? czy może cierpisz na depresją? a może tzw. ból istnienia? jeśli na to trzecie to pomyśl o ludziach którzy walczą o każdy oddech na tym świecie a mają świadomość że zbliża się koniec. Wszyscy kiedyś umrzemy - to fakt oczywisty. Nie wiem ile masz lat, czy jesteś chory, ale na pewno cierpisz. Myślisz że śmierć rozwiąże wszystko? Absolutnie nie. Szukaj pomocy w realu. Bóg niech będzie z Tobą.

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-11-16 19:09

Rozumiem, że cierpisz i zycie wydaje się nie do wytrzymania.
To bardzo dobrze, że podzieliles się tym z nami. Jednak przez internet trudniej pomóc. Potrzeba lekarza. Zachęcam Cię do skorzystania z telefonu zaufania (116 123 dla ludzi dorosłych w kryzysie emocjonalnym a 116 111 służy młodzieży i dzieciom)
I opowiedzenia o swoich problemach komuś w realu. Najlepiej psychologowi albo jakiejś dobrej zaufanej osobie.
Otaczam Cię modlitwą i zawierzam opiece Maryi - Matki Miłosierdzia.
Pozdrawiam serdecznie.

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: Agnieszka (---.ip.oxynet.pl)
Data:   2016-11-16 20:14

Też zdarzało mi się myśleć o śmierci, bo wiele mam w życiu problemów ale żyję dla Boga. Ty też żyjesz dla Boga, nie zniechęcaj się problemami. Módl się do Boga by to On się zajął twoimi zmartwieniami. Przetrwaj ten trudny czas. Módl się i ufaj Bogu. On cię nie zawiedzie.

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: Tionne (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2016-11-16 22:07

Pan Bóg wie kiedy, w jakim najlepszym momencie zycia zabrac, człowieka z ziemi. Bo On wie ile człowiek jest w danym momencie znieść i udzwignąc cierpienia. Moc się w słabosci doskonali. Trzeba Jezusa miłosiernego poprosic o pomoc w trudzie. I z drugiej strony pomagac sobie po ludzku, na tyle na ile możemy sobie pomóc. Naprawdę Bóg zna nas lepiej niz my siebie. Trzeba Mu zaufac, że wie co robi z naszym zyciem. Bo chce nas najlepiej przygotowac na zycie wieczne, na zawsze z Nim w niebie. Sam Bóg cierpial na ziemi. Cierpienie jest nieodłacznym elementem ziemskiej egzystencji. Przez krzyz sie wchodzi do nieba. Ale Bog chce nas tez uzdrawiac, bo 'w Jego ranach jest nasze zdrowie' (Iz 53,5).

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: Jominek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-11-17 00:16

Andrzeju może nie będę oryginalna ale zacznę od przypomnienia, że Pan Bóg Ciebie bardzo kocha wyrył Ciebie na swoich dłoniach, umarł za Ciebie byś Ty mógł żyć wiecznie. Życie to cenny dar i zadanie czasem bardzo trudne. Nie wiem jakie przyczyny pchnęły Ciebie do modlenia się śmierć ale proponuję dwa kierunki działań
1. pełna zaufania i gorliwa wytrwała modlitwa (np. o zachwycenie się swoim życiem, o umocnienie do pokonania trudności),
2. Działanie - Szukaj pomocy specjalistów. Czasami przechodzimy przez różne trudności - nie wiem czy cierpisz na depresję lub inną ciężką chorobę - jeśli tak to konieczne są leki, czy może wydarzyło się coś strasznego w Twoim życiu, ale pamiętaj, że nie ma sytuacji bez wyjścia dla Pana Boga. Jesteś dzieckiem Boga, masz wszechmogącego Ojca w niebie, który wszystko może, i który kocha ogromną miłością każde swoje dziecko, ale droga do nieba często wiedzie przez krzyż i wąską bramę. "Powierz Jemu swą troskę a on Cię podtrzyma". Mnie bardzo pomaga koronka do Bożego Miłosierdzia. Niektórzy polecją Nowennę Pompejańską. Zawierz swe życie Bogu żeby to On nim kierował.

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: Agnieszka (---.ip.oxynet.pl)
Data:   2016-11-17 12:13

Drogi Andrzeju nie ma sensu przyśpieszać śmierci, bo śmierć i tak kiedyś przyjdzie. Nawet jeśli żyje się do ok 100 lat to to życie i tak jest krótkie w porównaniu do wieczności. Śmierć nie jest żadnym rozwiązaniem i nie zakończy problemów a po drugie możesz zatracić na wieczność swoją wiecznie żyjącą duszę. Skoro Bóg cię trzyma to znaczy, że masz jeszcze dużo do zrobienia na ziemi. Możesz uczynić jeszcze wiele dobra dla innych. Wiem, że w dołku tak się myśli ale widać, że świadczy to o jakiejś depresji twojej. Udaj się do lekarza jak najprędzej. W chwilach ciężkich módl się w ten sposób: 'Bożej zajmij się tym sam'. Uwierz taka modlitwa pomaga. Módl się tak często. Polecam

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: jk (193.242.212.---)
Data:   2016-11-18 10:54

A czego Ci do szczęścia brakuje?

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2016-11-18 17:30

Andrzej,

'Marzę o śmierci" "Niczego innego nie chcę".

Piszesz bardzo lakonicznie, oszczędnie. Skoro o swoich "marzeniach" już nas poinformowałeś, to teraz poinformuj przede wszystkim rodziców, rodzeństwo, może żonę lub psychiatrę? I to będzie dobry krok we właściwym kierunku. Pierwszy już zrobiłeś.

Niemniej, tak się zastanawiam, co Ty byś odpowiedział, gdyby z takimi "marzeniami" przyszedł do Ciebie: ojciec, matka, rodzeństwo, przyjaciel, twoja dziewczyna, lub żona, dziecko itp.... ??

Zastanów się nad tym. Pomyśl czasem o innych, warto.
Pozdrawiam

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: jk (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2016-11-19 21:53

"Oto stoję u drzwi i kołaczę. Jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną" (Ap 3,20).
Nie bój się otworzyć drzwi SZEROKO Chrystusowi. On czeka na Ciebie z otwartymi ramionami, nie zatwardzaj swojego serca, On chce Ci pomóc. Wiem to na pewno, ponieważ nie raz Mi pomógł i czynił Cuda w moim życiu. Łasce Bożej należy być jednak wiernym i nie wolno ich marnować. Jezus nie jest złodziejem i niczego Ci nie zabierze, zaufaj Mu, powierz swoją drogę, a On będzie działał (por. Ps 37,5)
Amen

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-11-20 21:51

https://www.youtube.com/watch?v=JOpIBoZCIFM

Daj znać jak się mają sprawy. Zawierz swoje życie Matce Bożej, Mama na pewno Cię nie zostawi i poszukaj konkretnej formy pomocy. Zaufaj Panu

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: AsiaBB (---.dynamic-ra-06.vectranet.pl)
Data:   2016-11-25 20:57

Do lekarza, szybko. Takie "marzenia" wyglądają na objawy głębokiej depresji. A to jest choroba i osobie chorej nie pomogą piękne słowa o wierze, zaufaniu Bogu czy przekonywanie na 100 sposobów, że życie jest piękne. Potrzeba profesjonalnej pomocy. Andrzej, zanim odbierzesz sobie życie, zrób jeszcze jeden wysiłek - idź do psychiatry albo psychologa i powiedz, co tu napisałeś. Nic nie tracisz przecież.

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: Martyna (---.leon.com.pl)
Data:   2016-11-28 17:26

Andrzej, napisz nam coś więcej. Dlaczego chcesz to zrobić? Co jest powodem? Jakie miałeś dzieciństwo, jakie masz relacje z rodzina?

 Re: Chcę umrzeć i proszę Boga o śmierć.
Autor: anette (---.net030-g2.isko.net.pl)
Data:   2017-01-19 18:30

Dlaczego? Życie jest piękne. To księżyc w pełni. Zapach morza, ziemi. Słońce. Sól na skórze. Świat z Tobą jest piękniejszy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: