logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaki jest Rok po Roku Miłosierdzia?
Autor: 3443 (---.free.aero2.net.pl)
Data:   2016-11-20 20:29

Skończył się rok Miłosierdzia. Czy wiadomo, jaki teraz jest rok?

 Re: Jaki będzie Rok po Roku Miłosierdzia?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2016-11-20 21:51

Istnieje kilka porządków.
Rok Miłosierdzia był rokiem jubileuszowym. Lata jubileuszowe mają swój rytm, te regularne przypadają co pewien czas, obecnie co 25 lat. Ostatni był w 2000, następny będzie w 2025. Rok Miłosierdzia był poza tym rytmem, to był rok nadzwyczajny i nie da się przewidzieć, czy i kiedy taki poza regułą się przytrafi.
Czyli od jutra roku jubileuszowego nie będzie, o ile mi wiadomo.
Istnieją i inne porządki, gdy papież poświęca lata konkretnej tematyce, i nie są to lata jubileuszowe - był np. Rok Życia Konsekrowanego, skończył się 2 lutego 2016. Proszę zauważyć, że przez pewien czas trwały równolegle. Był kiedyś rok poświęcony kapłaństwu, różańcowi itp. Nie wiem, jaki będzie następny.
Istnieje też porządek lat duszpasterskich w Polsce, wpisanych w długotrwałe programy duszpasterskie, no i teraz trwa ten pod hasłem "Idźcie i głoście".

 Re: Jaki będzie Rok po Roku Miłosierdzia?
Autor: B. (185.13.106.---)
Data:   2016-11-24 22:57

1. Obchody 100-lecia objawień w Fatimie
2. 300-lecie Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
3. Rok Brata Alberta w 100 lat po jego śmierci

Wiem, że nie jest to ta odpowiedź na pytanie, jakiej oczekujesz, ale takie posiadam wiadomości.

 Re: Jaki będzie Rok po Roku Miłosierdzia?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-11-25 05:38

Rok Brata Alberta jest zatwierdzony w Kościele w Polsce. Rozpocznie się 25 grudnia 2016.

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,26413,rok-2017-bedzie-rokiem-swietego-brata-alberta.html

 Re: Jaki będzie Rok po Roku Miłosierdzia?
Autor: 3443 (---.free.aero2.net.pl)
Data:   2016-11-25 13:18

Dziękuję za odpowiedzi :)

 Re: Jaki będzie Rok po Roku Miłosierdzia?
Autor: Zosia (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2016-11-27 17:31

Ojcowie pijarzy świętują 400-lecie zakonu i 250. rocznicę kanonizacji założyciela zgromadzenia - Świętego Józefa Kalasancjusza. Zainaugurowali właśnie Kalasantyński Rok Jubileuszowy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: