logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dla martwiących się. Łaska jest tylko tu i teraz.
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2016-12-06 14:18

Muszę się z Wami podzielić czymś, co usłyszałem w czasie rekolekcji.
Była mowa o tym, o co prosimy Boga, o Jego łasce. Często nie otrzymujemy tego, o co prosimy, bo to nie byłoby dobre dla nas, dla rozwoju naszej świętości, lub dla kogoś. Jednak jedna rzecz przykuła moją uwagę. Że łaska jest tylko tu i teraz. Jak naświetlany kadr filmu, który przewija się ze szpuli przeszłości na szpulę przeszłości. Otrzymujemy ją akurat w tej chwili, teraz. Nie ma jej w przeszłości. Nie ma jej w przyszłości. i o ta łaskę tu i teraz powinniśmy prosić. Tyle powiedział rekolekcjonista.

Żyjąc przeszłością pozbawiamy sobie łaski, bo jej tam nie ma. Rozmyślając o przyszłości, martwiąc się, co będzie w przyszłości, jak wypadniemy przed kimś, jaki będzie efekt naszych działań, pozbawiamy się łaski od Boga, bo fantazjujemy. A przecież ta prawdziwą przyszłość zna tylko Bóg. Więc wtedy łaska na nas nie spływa.
Stąd wniosek, że powinniśmy prosić o łaskę Boga na każdy dzień, łaskę, którą tylko On zna.
pozdrawiam

 Re: Dla martwiących się. Łaska jest tylko tu i teraz.
Autor: jk (193.242.212.---)
Data:   2016-12-06 21:54

Pięknie napisane. Mogę się pod tym podpisać. Jak bardzo trzeba cenić czas i każdą łaskę daną nam od Boga, każdą szanse, każdy powiew spokoju, a nawet cierpienie. Żaden dzień nie powtórzy się drugi raz.

 Re: Dla martwiących się. Łaska jest tylko tu i teraz.
Autor: Bea (---.play-internet.pl)
Data:   2016-12-09 22:48

Bóg istnieje poza czasem, dlatego Jego łaska nie podlega mu, ani nie jest nim ograniczona ani od niego zależna.


http://www.katolik.pl/bog-poza-czasem---o-wiecznie-trwajacym-teraz,26237,416,cz.html

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: