logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zdrowie fizyczne, duchowe i nawrócenie. Ile to intencji?
Autor: Michał (77.252.193.---)
Data:   2016-12-16 21:35

Szczęść Boże.

Chciałbym pomodlić się Nowenną Pompejańską w intencji bliskiej osoby. Słyszałem, że raczej powinna być odmawiana ta nowenna tylko w jednej intencji.

Dlatego chciałbym zapytać, czy jeśli pomodlę się tą nowenną w intencji mojej mamy, o zdrowie dla niej (ciała i duszy) i o nawrócenie dla niej, to czy będą to jakby trzy intencje, czy jedna intencja (jako ogólnie za mamę)? Czy tak można to potraktować, bo dotyczy to jednej osoby?

Czy może jednak będą to trzy intencje - intencja zdrowia fizycznego, intencja zdrowia duchowego i intencja nawrócenia?

Zatem czy mogę odmówić Nowennę Pompejańską w takiej intencji za mamę, a konkretnie o zdrowie fizyczne, duchowe i nawrócenie dla niej i będzie spełniony warunek jednej intencji, czy może powinno się odmówić trzy takie nowenny dla każdego tego aspektu, bo to jakby trzy intencje i nie ważne że w intencji jednej osoby?

Proszę o podpowiedź kogoś kto się zna na tym i może mi poradzić. Dziękuję.

 Re: Zdrowie fizyczne, duchowe i nawrócenie. Ile to intencji?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2016-12-16 23:22

Michale,

Musi to być jedna i ta sama intencja od początku do końca nowenny. Np. intencja nawrócenia.

 Re: Zdrowie fizyczne, duchowe i nawrócenie. Ile to intencji?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-12-16 23:58

Dobry i Miłosierny Bóg nie jest ani Księgowym ani Matematykiem:) Matka Najświętsza wstawia się za każdym, kto prosi o potrzebne łaski. Nie warto liczyć intencji i zamartwiać się, tylko modlić się z ufnością za mamę:) Dobry Bóg, który jest Miłością wie czego jej potrzeba:) Życzę wszelkiego dobra na każdy czas i wytrwałości w modlitwie:)

 Re: Zdrowie fizyczne, duchowe i nawrócenie. Ile to intencji?
Autor: ruslana (195.117.121.---)
Data:   2016-12-17 09:27

Odmów Nowennę w intencji potrzebnych łask dla mamy. Matka Boża będzie wiedziała jakich łask udzielić.

 Re: Zdrowie fizyczne, duchowe i nawrócenie. Ile to intencji?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2016-12-17 09:32

Michał, modlitwa to rozmowa serca z sercem. W Nowennie Pompejańskiej kierujesz swoje intencje do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej. Taka rozmowa serca z sercem to modlitwa przyjaźni, zawierzenia, pełna ufności. Modlitwa to nie handel wymienny, nie litera prawa czy przepis.
Intencja o ŁASKĘ NAWRÓCENIA Twojej mamy zawiera wszystkie prośby. Przez łaskę nawrócenia spłynie na mamę uzdrowienie duchowe. Kiedy mama nawiąże bliską relację z Chrystusem będzie umocniona wiarą. W ufności Bogu, w więzi z Nim przyjmie chorobę, która ją dotyka w innej perspektywie, z własnym zawierzeniem i oddaniem swoich problemów tak by Bóg prowadził mamę według Jego woli.
Pomódl się Psalmem 139. W tym Psalmie jest cała historia życia również Twojej mamy. Pan Bóg wie gdzie są jej słabości, upadki, cierpienia.
W modlitwie o łaskę nawrócenia jaką zanosisz do Boga niech wiedzie Cię myśl:
"A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się tymi słowami: «Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!" (Łk 22,41-42).

A odpowiadając wprost na Twoje pytanie, wymienione przez Ciebie intencje mają prowadzić mamę do zbawienia więc jak byś ich nie nazwał Pan Bóg na pewno wysłucha.

 Re: Zdrowie fizyczne, duchowe i nawrócenie. Ile to intencji?
Autor: Michał (77.252.193.---)
Data:   2016-12-18 12:38

Dziękuję za wasze podpowiedzi. Bóg zapłać.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: