logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego tak wielu ginie pomimo ofiary Pana Jezusa?
Autor: Balbina (---.hsi8.kabel-badenwuerttembe)
Data:   2016-12-18 21:58

Dzisiaj z okazji inauguracji Roku św. Brata Alberta usłyszałam w radiu słowa, który św. Brat Albert skierował do Pana Jezusa w obrazie Ecce Homo, który to obraz malował Brat Albert ponoć przez całe życie: 'Panie Jezu, tak bardzo się w każdym z nich natrudziłeś' ... (cytowałam z pamięci).

Jeśli Pan Jezus tak bardzo natrudził się w każdym z nich i w każdym z nas, to dlaczego potrzeba było św. Brata Alberta Chmielowskiego, żeby podnieść i uratować tak wielu sponiewieranych, odrzuconych i ginących?

Dlaczego tak wielu ginie pomimo ofiary Pana Jezusa?

Dlaczego potrzeba dopiero świętych Braci Albertów i świętych Matek Teres, a gdzie ich nie ma jest tak przerażająca rzeczywistość?

Przecież Pan Jezus natrudził się w każdym z nas.

 Re: Dlaczego tak wielu ginie pomimo ofiary Pana Jezusa?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-12-18 23:39

"Potem mówił do wszystkich: "Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa." (Łk 9, 23-24)
Tam, gdzie brakuje Świętych, tam każdy uczeń Dobrego i Miłosiernego Jezusa może dać świadectwo i trudzić się ratowaniem i podnoszeniem tych, którzy są w potrzebie :) W takim wymiarze w jakim może i da radę :)
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas, Jezusowej służby szczególnie :)

 Re: Dlaczego tak wielu ginie pomimo ofiary Pana Jezusa?
Autor: E. (---.centertel.pl)
Data:   2016-12-19 12:24

No, Pan Jezus się natrudził - umarł na Krzyżu, żeby przyprowadzić każdego człowieka do Ojca, dać mu zbawienie i życie wieczne, a nie cudem mu dać pomyślność na ziemi.
Nie znam kontekstu tej wypowiedzi brata Alberta, ale zgaduję, że musiało mu chodzić o to, że skoro dla każdego z tych ubogich ludzi Jezus cierpiał, to są bardzo cenni w oczach Boga. Więc dlatego widział ich godność i miał motywację, by im służyć.'

Co do pomocy ludziom na ziemi, to Bóg właśnie od tego ma chrześcijan - Matki Teresy, Braci Albertów i nas wszystkich - bo Jego Duch działa w nas i uzdalnia nas do głoszenia wiary i czynienia miłosierdzia. Bóg troszczy się o cierpiących własnie za pośrednictwem tych, których powołuje.

I to nie jest tak, że święci działają tam, gdzie Bóg nie działa. Myślisz, że brat Albert i Matka Teresa dali by radę zrobić cokolwiek bez działania w nich łaski Bożej?

A że tam, gdzie brakuje świętych, jest - jak piszesz - "przerażająca rzeczywistość"... To prawda. Bo świętych brakuje tam, gdzie ludzie nie przyjmują ofiary Chrystusa, nie traktują Go poważnie i dlatego nie idą pomagać i nie mają siły zmieniać świata.

 Re: Dlaczego tak wielu ginie pomimo ofiary Pana Jezusa?
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2016-12-19 12:51

Te słowa są ze sztuki Karola Wojtyły "Brat naszego Boga": (klik).
W Ewangelii wg św. Jana Pan Jezus mówi, że ubodzy zawsze są wśród nas (por. Mk 14,7). Każdy z nas był, jest, będzie w jakiś sposób ubogi.

 Re: Dlaczego tak wielu ginie pomimo ofiary Pana Jezusa?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2016-12-19 19:56

Balbinko o te słowa Ci chodziło?

Karol Wojtyła w dramacie Brat
naszego Boga wkłada w usta artysty
kontemplującego Oblicze cierpiącego
Zbawiciela następujące słowa:


Jesteś straszliwie niepodobny do
Tego, którym jesteś.
Natrudziłeś się w każdym z nich
– Zmęczyłeś się śmiertelnie.
Wyniszczyli Cię!
To się nazywa miłosierdzie.
Przy tym pozostałeś piękny – najpiękniejszy
z synów ludzkich.
Takie piękno nie powtórzyło się już
nigdy później.
O, jakże trudne piękno, jak trudne!
Takie piękno nazywa się – miłosierdzie.

http://www.albertynki.pl/glos_BA_2012_02.pdf

Nie wiem czy dobrze odpowiem na Twoje wnikliwe pytania.
Myślę, że św. Brat Albert Chmielowski jako mistyk, a wiemy, że takie osoby przez zjednoczenie z Jezusem Chrystusem widzą więcej gdyż miłość Boża prześwietla i uzdalnia, najintensywniej nasze konkretne życie.

W każdym człowieku jest Bóg i tak to widział święty Brat Albert, a obraz Jezusa Chrystusa sponiewieranego, przedstawił w obrazie Ecce Homo, bo najpierw miał to w swojej mistycznej wizji, która na tyle odbiła w świętym Bracie Albercie, że uświadomił sobie, że ci którzy są sponiewierani są najbliżej Pana, bo w zasadzie pozostają wykluczeni, na marginesie i nie ma chętnych by dzielić ich los, bo i po co, kogo to obchodzi?

Tak więc jak wspomniałaś święty Brat Albert najpierw namalował obraz Ecce Homo na płótnie, by potem malować ten obraz w rzeczywistości poprzez obecność pośród bezdomnych, wykluczonych, odrzuconych. Wypełnił swoja misję i powołanie do którego wezwał go Pan Bóg.

 Re: Dlaczego tak wielu ginie pomimo ofiary Pana Jezusa?
Autor: hg (193.242.212.---)
Data:   2016-12-19 21:08

Przeczytaj fragment listu do Kolosan - nie jest pełne wyjaśnienie, ale naprowadzenie. Poza tym Pan Jezus powiedział, że pośle do Nas swojego Ducha, Ducha Pocieszyciela, który doprowadzi nas do pełnej prawdy. Ten Duch jest rozlany w sercach ludzi i szczególnie udziela się innym poprzez dar miłosierdzia okazywany drugiemu człowiekowi. Pan Jezus też powiedział jakie będa kryteria sądzenia nas przy jego powtórnym przyjściu- będzie to kryterium miłosierdzia. Przeczytaj fragment ewangelii Mt. rozdział 25. (bo byłem głodny... itd). Poza tym czynienie miłosierdzia to sama radość, która nadaje życiu sens. Bo po co inaczej człowiek ma żyć jak nie dla innych.

Poniżej wklejam fragment listu do Kolosan
Udział Apostoła w misterium Chrystusa

24 Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół. 25 Jego sługą stałem się według zleconego mi wobec was Bożego włodarstwa: mam wypełnić posłannictwo głoszenia słowa Bożego. 26 Tajemnica ta, ukryta od wieków i pokoleń, teraz została objawiona Jego świętym, 27 którym Bóg zechciał oznajmić, jak wielkie jest bogactwo chwały tej tajemnicy pośród pogan. Jest nią Chrystus pośród was - nadzieja chwały. 28 Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie. 29 Po to właśnie się trudzę walcząc Jego mocą, która potężnie działa we mnie.

 Re: Dlaczego tak wielu ginie pomimo ofiary Pana Jezusa?
Autor: A-Mail (91.234.12.---)
Data:   2016-12-30 19:08

Wiesz to chyba jest tak, na swoje wesele się natrudziliśmy, przygotowaliśmy ucztę na 100 osób. tyle też zaprosiliśmy z naszych rodzin. Przyjechało 60.
Podobny obraz jest w Piśmie Świętym. więc Jezus wiedział że nie wszyscy pójdą za Nim.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: