logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przemoc emocjonalna w malzenstwie.
Autor: Aga (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2016-12-20 17:58

Czesto zadaje sobie pytanie. kim jestem? czy to ja nie umiem zyc? co jest dobre a co zle. mam wrazenie jak bym przestala wszystko rozumiec. Jestem w malzenstwie 10 lat, mamy 2 dzieci, ofiara przemocy bylam od poczatku, nie bil ale ranil. Dla niego jestem darmozjadem, psychicznie chora, glupia, niezaradna, brudas, zle wychowuje dzieci, mojej rodziny nienawidzi, kiedy moj tato umarl powiedzial ze to przez nas bo musial zap. na nas. Mam czworo wspanialego rodzenstwa, zawdze mozemy na siebie liczyc, moj tato umarl na raka walczyl do konca pracowal dla nas i zyl dla nas. Moj maz rani mnie co dziennie. ciagle krzyczy, przezywa albo wysmewa mowiac ze to tylko zarty. Przeszedl moment kiedy moje serce odmowilo przebaczenia mu, plakalam, przbaczalam, zapominalam, prosilam, krzyczalam, znizalam sie do jego poziomu. Dwie ostateczne sytuacje ktore odebraly resztke milosci do niego. 1) wyciagnal moja bielizne po okresie zrobil zdjecie i straszyl ze pusci na feyzbuka. 2) zyczyl mi raka i umierania w meczarniach. cos we mnie peklo nie umiem juz go kochac. Jestem katoliczka zanim cos postanowie, przemysle czy moja wiara mi na to pozwala. Moje cialo juz mi odmowilo chodzenia z nim do lozka. czy mam prawo odmowic jezeli jestem nieszanowana zona. mysle ze jak najbardziej a co wy na to? to sa tylko dwie sytuacje a bylo ich bardzo bardzo duzo. 😢

 Re: Przemoc emocjonalna w malzenstwie.
Autor: Bea (---.play-internet.pl)
Data:   2016-12-27 03:17

Masz prawo.
Do szacunku.
Godności.
Miłości małżeńskiej.
Miłości bliźniego.
Siebie samego.
Bezpieczeństwa.
Ludzkiego traktowania.
Spokoju.
Ochrony siebie i dzieci.

Masz prawo.
Odmówić.
Pójść po pomoc.
Zgłosić przemoc domową.
Założyć niebieską kartę.
Wyprowadzić się.
Wnieść o separację.

Masz prawo.
Do modlitwy.
Przebaczenia.
Zapomnienia.
Życia.

Nie poddawaj się.
Walcz o siebie!

Zawsze z Bogiem.

 Re: Przemoc emocjonalna w malzenstwie.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2016-12-27 04:17

Ada, Twój mąż to dewiant w najcięższej postaci. Zachowałaś na szczęście jeszcze resztki instynktu samozachowawczego, który podpowiada Ci co zrobić. Wiara mówi Ci byś kochała również samą siebie. Twój oprawca pogłębia swoje sadystyczne zachowania. Nie pozwól doprowadzić się do stanu, w którym jako ofiara przemocy będziesz czuła się winna. Nie pozwól by Wasze dzieci wchodziły w życie z wzorcem ojca sadysty, psychopaty. Dzieci, nawet jeżeli przemoc nie jest kierowana wprost wobec nich, są również ofiarą tej przemocy.
Separacja wydaje się jedynym rozsądnym wyjściem byś mogła rozpocząć wychodzenie ze zranień zadanych Ci przez męża.
Co do katolickiego podejścia do Twojej sytuacji rodzinnej, jeżeli jak napisałaś ofiarą przemocy byłaś od początku mogą zaistnieć przesłanki do uznania małżeństwa za zawarte nieważnie.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAI/areopag_niewaznosc_a_nie_rozwod.html w części- niezdolność do małżeństwa
Ada, zapoznaj się proszę z tym artykułem, byś nie stała się ofiarą zbrodni doskonałej: http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/131-przemoc/1442-zbrodnia-doskonala-mechanizm-dzialania-przemocy-emocjonalnej-podejscie-poznawczo-behawioralne-ewa-praglowska.html

 Re: Przemoc emocjonalna w malzenstwie.
Autor: m. (---.centertel.pl)
Data:   2016-12-27 09:55

Witaj, bardzo dobrze, że podzieliłaś się swoimi problemami.
Myślę, że trzeba poszukać jakiejś pomocy typu poradnia życia rodzinnego, u mnie w mmieście przy niektórych parafiach jest darmowa pomoc psychologa, może warto poszukać. Może jakieś rekolekcje dla małżeństw, a jak maz nie chce nigdzie iść to sama możesz poszukać pomocy dla siebie, np. tak jak wspomniałam w poradni życia rodzinnego. Sugeruję pomoc osób związanych z Kościołem, bo u "zwykłego" psychologa nie ma się gwarancji, że nie doradzi np. rozwodu.
A może Twoje rodzeństwo wskaże Ci jakas dobra formę pomocy?

Jednak najważniejsza będzie tutaj modlitwa. Mozesz zamowic Mszę świętą, poprosić o modlitwę siostry klauzurowe np. karmelitanki.
http://www.karmel-zakopane.pl/prosba_o_modlitwe.html
Ważne jednak byś sama się modliła. Zachęcam Cię do podjęcia się nowenny pompejańskiej w intencji nawrócenia męża, albo bardzo piękna jest też nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły.
Oprócz Mszy świętej, Różańca bardzo polecam poprosić o pomoc świętą Ritę. Patronuje sprawom trudnym i beznadziejnym, szczególnie w małżeństwie. Rita naprawdę jest cudowna i nie każe długo czekać :)

W internecie znajdziesz wiele świadectw,które potwierdzają jak wspaniale jest wstawiennictwo Matki Bożej i świętej Rity

"Nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać za pomocą Różańca" s. Łucja z Fatimy

Serdecznie pozdrawiam i wspieram modlitwą
z Bogiem i Maryją

 Re: Przemoc emocjonalna w malzenstwie.
Autor: justyna (---.sileman.net.pl)
Data:   2016-12-27 12:28

Co my na to? Jesteś ofiara przemocy domowej, zrób cos z tym, chociaż to trudne, skontaktuj się z punktami, gdzie ci pomogą, Twój mąż jest chorym człowiekiem, dlatego i Ty musisz się zwrócić o pomoc, a nie pytac na forum: co my na to...Tu nie ma nic do wybaczania i przebaczania, bo sytuacja jest chora, ten człowiek nie może za siebie, ale TY musisz się ratować, chociaż myślisz, że się nie da.
Od czerwca 2007 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP prowadzi Poradnię Telefoniczną pod numerem:

Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii"
22 668-70-00

Poradnia działa w dni powszednie w godzinach 12.00 - 18.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00 - 16.00; dyżury pełnią przeszkoleni specjaliści: psycholodzy i prawnicy.

Infolinia przeznaczona jest dla wszystkich osób pokrzywdzonych przestępstwem, w tym ze szczególnym uwzględnieniem osób doświadczających przemocy w rodzinie oraz jej świadków.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: