logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie mam czasu na spowiedz, pokutę.
Autor: Mariusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-12-23 16:19

Jak ja mam się wyspowiadać kiedy wciąż muszę mieć wciągu dnia jakieś zajęcie czego nie mogę odejść zawsze wciąż muszę być gotowy nie mam czasu dla czasu pokuty nie wiem co robić.

 Re: Nie mam czasu na spowiedz, pokutę.
Autor: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-12-23 20:48

A to jesteś bardzo biednym człowiekiem. Jak to nie masz czasu? A czas to....jest Twój? To przecież Bóg jest Stwórcą, Panem i właścicielem CZASU, więc jak my (i jak Ty) możemy mówić, że nie mamy czasu, skoro my nie jesteśmy właścicielami czasu... Czas należy do Boga. Dlatego nie mów i nie pisz, ze "nie masz czasu". Czas nie jest Twój. Poproś Boga o... mądrość.

 Re: Nie mam czasu na spowiedz, pokutę.
Autor: sstaszek (31.42.28.---)
Data:   2016-12-23 21:04

Kpisz sobie. Albo jesteś po prostu poważnie chory i potrzebny jest lekarz.

 Re: Nie mam czasu na spowiedz, pokutę.
Autor: fortepian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-12-23 21:31

A w jaki sposób my mamy wiedzieć? Może to nie problem nadmiaru zajęć ale złej organizacji, braku asertywności, lenistwa. Może pychy - nikt przecież nie jest niezastąpiony. W przyszłości nie odkładaj spowiedzi na ostatnią chwilę a pokutę odprawiaj jak najszybciej - jeśli w tym "nie mam czasu dla czasu pokuty nie wiem co robić" chodzi Święta za kilkadziesiąt godzin a ja nadal nie wyspowiadany, a pokuta z poprzedniej nie odprawiona.

 Re: Nie mam czasu na spowiedz, pokutę.
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2016-12-23 21:31

Nie chcesz nam chyba wmówić, że pracujesz przez cały dzień, a jedyne przerwy to dla Ciebie sen oraz droga do pracy i z powrotem. Sprawdź w internecie, na stronie Twojej parafii, w jakich godzinach będziesz mógł przystąpić jutro do sakramentu pokuty, najprawdopodobniej będzie to możliwe. A jeśli taka informacja nie będzie tam podana, możesz zadzwonić i powiedzieć, że potrzebujesz spowiedzi. To żaden wstyd.

 Re: Nie mam czasu na spowiedz, pokutę.
Autor: Jan (---.dynamic-ra-06.vectranet.pl)
Data:   2016-12-23 21:31

Jak to nie wiesz? Skoro nie masz czasu na rzeczy które są lub powinny być najważniejsze, to znaczy że one po prostu nie są dla ciebie istotne. A jeśli nie są to po co masz na nie tracić czas?

Czy spowiedź jest dla Ciebie istotniejsza niż te inne rzeczy (i nie chodzi o odpowiedź typu: "tak ... ale") to tamte odłóż i się wyspowiadaj (i odpraw pokutę).

 Re: Nie mam czasu na spowiedz, pokutę.
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-12-24 01:17

Dobry i Miłosierny Bóg ma zawsze czas dla człowieka, któremu zależy, aby Go spotkać. Zawsze czeka :) Nie warto stracić takiej szansy, by spiesząc się, nie spostrzec, że już za późno :)

"Wszystko ma swój czas,
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem:" (Koh 3, 1)

"Powiedziałem sobie:
Zarówno sprawiedliwego jak i bezbożnego
będzie sądził Bóg:
na każdą bowiem sprawę i na każdy czyn
jest czas wyznaczony." (Koh 3, 17)

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas, szczególnie ten "zagubiony".

 Re: Nie mam czasu na spowiedz, pokutę.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2016-12-24 12:26

Nie wiem co robić?

No widzisz, co narobiłeś sobie przez opieszałość. W przyszłości zadbaj o wcześniejszą spowiedź, bo to zależy wyłącznie tylko od Ciebie. Wprawdzie przysłowie mówi: "jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz", ale takich "przewrotek" nie życzę Ci.

 Re: Nie mam czasu na spowiedz, pokutę.
Autor: Pani T. (---.146.93.100.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2016-12-25 17:25

Sięgnęłabym głębiej. Wcale nie chodzi o to, że Ty nie masz czasu na spowiedź, pokutę (prawdopodobnie też na modlitwę, Mszę świętą itd.). Ty nie widzisz sensu tych praktyk, bo gdybyś to dostrzegał, znalazłbyś też czas.
Podejrzewam, że jesteś katolikiem tylko z przyzwyczajenia. Gdzieś w głębi serca odczuwasz jakieś cichutkie pragnienie Boga, bo inaczej nie stawiałbyś tego pytania. Jednak nie widząc sensu praktyki, szkoda Ci czasu na relację z Bogiem.
Lekarstwem jest ewangelizacja własna. Warto zapoznać się z ofertą SNE (sne.pl) najbliższej dla Twojej okolicy. Może powinieneś pomyśleć o rekolekcjach ewangelizacyjnych? Bez tego będziesz się tak kolebał aż do śmierci, a wtedy będzie już za późno.
Zanim dojdziesz do sprawności w organizacji czasu, możesz też rozejrzeć się za jakimś kapłanem, który zgodzi się udzielić Ci sakramentu stosownie do Twoich możliwości czasowych. Taką możliwość często oferują zgromadzenia zakonne męskie (tzw. spowiedź na dzwonek) oraz parafie zakonne podejmujące regularne dyżury spowiednicze poza Mszami.
Niektórzy święci mieli ciekawy sposób na opieszałych penitentów. Rada jest prosta. Po śmierci naprawdę istnieje niebo i piekło. Jeśli nie chcesz przez całą wieczność nienawidzić się za to, że zmarnowałeś swoje życie, wykorzystaj dany ci czas, bo on już nie powróci.

 Re: Nie mam czasu na spowiedz, pokutę.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2016-12-25 22:41

Powiedział też do nich: "Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa we wszystko, życie jego nie jest zależne od jego mienia".
I opowiedział im przypowieść: "Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. I rozważał sam w sobie: Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów. I rzekł: Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! Lecz Bóg rzekł do niego: "Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?" Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem".
Łk 12,15-21

Polecam refleksję nad Słowem Bożym. Nie znasz dnia ani godziny.

 Re: Nie mam czasu na spowiedz, pokutę.
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2016-12-26 14:20

Masz czas tutaj pisac z zapytaniem, i czytac odpowiedzi. Kilka rezygnacji z internetu i innych, czas się znaleźć powinien. Nie zapominaj o Bogu, On nie zapomni o tobie.

 Re: Nie mam czasu na spowiedz, pokutę.
Autor: Justyna (---.elpos.net)
Data:   2016-12-27 14:31

W takim razie masz złą hierarchię wartości. Zauważyłam to u wielu ludzi. Czasem warto zrezygnować z czegoś dla Pana Boga. Jak będziesz w niedzielę w kościele możesz od razu wyspowiadać się, a potem po Mszy Świętej zostać 10 minut i zmówić pokutę, bo ona zazwyczaj więcej nie zajmuje ona. Całość (przygotowanie do spowiedzi, spowiedź, msza i pokuta) nie zajmie Ci więcej niż 1,5h, uwierz.

 Re: Nie mam czasu na spowiedz, pokutę.
Autor: A-Mail (91.234.12.---)
Data:   2016-12-30 18:38

Wiesz, myślę że to kwestia, priorytetów..... a nie czasu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: