logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ps 40,15. Czy to dobra modlitwa?
Autor: Aleksandra (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2016-12-29 11:54

Witam.
W moim modlitewniku z I-szej komunii świętej spodobał mi się Psalm 40:
Boże, ku wspomożeniu memu, wejrzyj - Panie, ku ratunkowi memu pośpiesz..
Niech będą zawstydzeni i pohańbieni - którzy czyhają na dusze moją.
Niech się odwrócą wstecz i niech się zawstydzą - którzy mi życzą złego.
Niech się natychmiast odwrócą zawstydzeni - którzy się ze mnie naigrywają.
Niech się weselą i radują, którzy Cię, o Boże, szukają; - Niech zawsze mówią:
Uwielbiony Pan, którzy miłują pomoc Twoją.
A ja jestem ubogi i żebrak - Ty, o Boże, wspomóż mnie.
Pomocnikiem moim i wybawicielem jesteś - Panie. nie odmawiaj pomocy.

Jednak mam co do niego pewne wątpliwości. Dokładnie chodzi o wers 15:
"Niech będą zawstydzeni i pohańbieni - którzy czyhają na duszę moją".
I tu pytanie czy wolno nam się modlić o pohańbienie innych? Psalm wydaje mi się prośbą o zemstę Pana Boga na tych, którzy nam w jakiś tam sposób zagrażają. Czy zatem ta modlitwa jest dobra?

 Re: Ps 40,15. Czy to dobra modlitwa?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2016-12-29 15:30

Pismo św. jest Słowem Bozym, więc samą prawdą i jak najbardziej mozna modlic się tym Słowem, jako ochroną przed złem. Czy wielbiąc Boga. Czasami mozna źle interpretowac. Ale nie zmienia to faktu że jest to niepodwazalne Słowo Boga.

"Niech będą zawstydzeni i pohańbieni - którzy czyhają na duszę moją".
Myślę, że chodzi tu nie tylko o zawstydzenie tych ludzi, ale zarazem o ich nawrócenie aby sie opamiętali. Czyli po przez ich skarcenie, mogą zmienic swoje postepowanie, zgodnie z wolną wolą.

 Re: Ps 40,15. Czy to dobra modlitwa?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2016-12-29 17:48

Tak, ta modlitwa jest dobra. Gdyby było inaczej, czyż znalazłby się ów Psalm w Piśmie Świętym? No pomyśl, tak logicznie.. :)

 Re: Ps 40,15. Czy to dobra modlitwa?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2016-12-29 19:47

Pytasz, czy wolno modlić się słowami: "Niech będą zawstydzeni i pohańbieni - którzy czyhają na duszę moją".

Proste stwierdzenie, osoby czyniące zło, tym samym siebie zawstydzają i hańbią wobec innych, którzy poznają ich czyny. Przewrotność i zło nie ma siły, bo w Jezusie Chrystusie jest nasze życie i śmierć.
Ten, kto oddaje się pod Bożą opiekę jest chroniony przez Pana, który za zło karze a dobro wynagradza.

 Re: Ps 40,15. Czy to dobra modlitwa?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2016-12-29 20:30

Jeśli przyjmiesz interpretację, że to zdanie niekoniecznie musi dotyczyć ludzi - w końcu to nie ludzie, a przynajmniej nie przede wszystkim ludzie "czyhają na duszę moją" - to wszystko się zgadza.

 Re: Ps 40,15. Czy to dobra modlitwa?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2016-12-29 21:50

"Niech będą zawstydzeni i pohańbieni - którzy czyhają na duszę moją".

Modląc się tym wersetem, nie "widzę" żadnych ludzi. Na moją duszę czyha szatan ze swoimi pomocnikami.

Pozostałe wersety też inaczej przemawiają do mnie niż do Ciebie. Mniej więcej tak: niech się zawstydzę (ja sama), gdybym życzyła komuś czegoś złego lub się z kogokolwiek naigrywała. Wiem, że dosłowne sformułowanie jest inne. Ale pytałaś o modlitwę tym psalmem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: