logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy dewocjonalia zostały pobłogosławione?
Autor: Pomieszana (---.wist.com.pl)
Data:   2016-12-29 12:23

Odwiedził mnie ksiądz z wizytą duszpasterską, wyłożyłam na stół dewocjonalia do poświęcenia. Ksiądz odmówił ogólne błogosławieństwo domu i mieszkańców, pokropił wszytko i wszystkich wodą święconą i na tym sprawa się skończyła. Mam rozumieć, że dewocjonalia zostały też poświęcone, chociaż bez konkretnej (właściwej) formuły/obrzędu poświęcenia dewocjonaliów?

 Re: Czy dewocjonalia zostały pobłogosławione?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2016-12-29 19:30

Nie rozumiem.
Piszesz, że ksiądz pobłogosławił mieszkańcom i domowi i pokropił wszystko i wszystkich. Czy wiedział, że dewocjonalia przedłożyłaś do pobłogosławienia? Ale skoro wszystko, to wszystko.

 Re: Czy dewocjonalia zostały pobłogosławione?
Autor: Pomieszana (---.wist.com.pl)
Data:   2016-12-29 20:17

Tak, u mnie w parafii zawsze jak się coś ma do pobłogosławienia kładzie się to na stole. W zeszłym roku był inny ksiądz i on po błogosławieństwie domu i mieszkańców użył dodatkowej formułki przeznaczonej do poświęcenia dewocjonaliów. W tym roku ksiądz użył ogólnej formuły do pobłogosławienia domu i mieszkańców, po czym pokropił nas wszystkich i wszystko wodą święconą. Moje wątpliwości dotyczą czy dewocjonalia też zostały poświęcone bez względu na rodzaj formuły błogosławieństwa użytej przez księdza?

 Re: Czy dewocjonalia zostały pobłogosławione?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2016-12-29 20:33

Najlepiej byłoby zapytać rzeczonego księdza, prawda? Nie znamy jego intencji.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: