logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kto ostrzega przed złem?
Autor: 0987 (---.w80-15.abo.wanadoo.fr)
Data:   2017-01-30 20:15

'Gdy mnie diabeł kusi, czy duch zły, słyszę w myślach np. 'Zrób to, coś tam coś tam'. Demony to upadłe anioły.'
Czy więc jeśli szatan czy demon mówi nam, abyśmy coś złego zrobili, to jeśli słyszę ,,Nie rób tego!", to mówi to Anioł Stróż czy sumienie, a może to tylko moje myśli?
Tu przeczytałem, że Anioł Stróż może nas ostrzegać: http://kosciol.wiara.pl/doc/2184385.Franciszek-Aniol-Stroz-naprawde-istnieje
Natomiast w książce "Dasz radę. Ostatnia rozmowa" ksiądz Jan Kaczkowski pisał, że sumienie ostrzega nas. Gdy nie będziemy słuchali swojego sumienia, to popełniamy grzech. A jeśli nie słuchamy Anioła Stróża?

Więc jak to jest: przed złem ostrzega nas Anioł Stróż, sumienie, czy sami mamy takie myśli?

I przy okazji pytanie: co robić, gdy słyszę pokusę? Czy mogę powiedzieć: ,,Odejdź, szatanie!"? Czytałem gdzieś, że nie powinno się wchodzić w dialog z demonem, ale przypominam sobie, że Jezus rozmawiał z szatanem, jak i Faustyna. I czy to właśnie zły duch mówi, czy tylko są to moje myśli?

 Re: Kto ostrzega przed złem?
Autor: nikt (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-01-31 22:57

No cóż, nikt z obecnych na forum poza Bogiem samym, nie może Ci powiedzieć jasno i dokładnie czy to co słyszałeś w tamtym czasie to był akurat anioł stróż czy twój głos sumienia lub twoje myśli. Może raz interweniuje anioł stróż, raz sumienie, a raz ty. Wg mnie nie ma znaczenia i sensu takie dociekanie "a kto to? a co to?". Po prostu jak słyszysz albo czujesz pokusę - staraj się od niej odcinać, nie trzymać jej w ręku i nie zastanawiać nad nią ani nawet nie walczyć z nią- zwyczajnie od niej uciekaj, zajmij się czymś innym, a gdy pokusa jest natarczywa - módl się do Boga.

Walka z własnymi słabościami a potem i z pokusami to rozwijający proces. Nie ma tutaj stałej, automatycznej recepty na to jak reagować i zawsze z pokusą wygrywać. Raz zareagujesz wg jednej metody i podziała, a innym razem ta sama metoda nie wystarczy i będziesz zmuszony szukać innej.
Nie chodzi też o to by znać sposoby na pokusy, ale by mieć relację do Chrystusa i w Nim szukać ratunku, a nie we własnej inteligencji, doświadczeniu, metodach i sposobach na pokusy itd.. A On już cię nauczyć walczyć.

Zapewne moja odpowiedź nie usatysfakcjonuje cię do końca, ale mam nadzieję że dobry Bóg pomoże ci w twoich walkach i pokusach i poprowadzi cię do zwycięstwa.

Odwagi

 Re: Kto ostrzega przed złem?
Autor: 0987 (46.45.105.---)
Data:   2017-02-03 13:57

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak, staram się unikać pokus, poprosić anioła stróża czy św. Michała Archanioła o pomoc. Masz rację też Nikt, że nie ma sensu zastanawianie się, kto ostrzega przed złem, ważne, że się tej "rady" wysłucha. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: