logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jedna czy dwie nowenny pompejańskie?
Autor: Kamila (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-01-31 14:15

Szczęść Boże, mam pytanie odnośnie intencji nowenny pompejańskiej. W tym roku zdaję maturę, zawsze uczyłam się bardzo dobrze, ale w ostatnich miesiącach ze względu na problemy związane z przyjaciółmi nie mogłam się uczyć. Matura próbna poszła mi nie najlepiej, a chcialabym dostać się na medycynę. Oprócz tego, mój chłopak też nie potrafi wszystkiego dobrze zrozumieć z zakresu maturalnego pomimo że się uczy. Mój stres jest zatem podwójny. Chcę zacząć odmawiać w tej intencji nowenne, tylko mam jedno pytanie. Czy mogę odmawiać jedną nowenne za jego i moją maturę, czy muszę odmawiać dwie oddzielne nowenny. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi😊

 Re: Jedna czy dwie nowenny pompejańskie?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2017-01-31 20:26

Jest czas na modlitwę i na naukę. Poświęcanie na modlitwę czasu przeznaczonego na naukę nie jest dobre. Jedna nowenna dziennie to godzina, dwie - to 2 godziny. Nie wiem też, czy można i na ile mam sens odmawianie dwóch nowenn w tym samym czasie. Chłopak jest dorosły i o swoją maturę sam powinien zadbać.
Inna sprawa: czy aby nie za bardzo przejmujesz się problemami innych, kosztem siebie? Skoro przez przyjaciół nie byłaś w stanie się uczyć, a matura chłopaka powoduje u Ciebie tak wysoki poziom stresu, to chyba coś jest nie tak. Może ta nowenna powinna być w intencji zmniejszenia stresu.

 Re: Jedna czy dwie nowenny pompejańskie?
Autor: M (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-02-01 01:55

Kamila, a ja myślę, żebyś się zastanowiła, czy to dobry czas na nowennę, a tym bardziej dwie. Będziesz mieć stres i presję odmawiania jej nawet późno w nocy pomimo zmęczenia i potrzeby wcześniejszego położenia się spać - co może negatywnie odbić się na Twoim samopoczuciu fizycznym i możliwości efektywnej nauki. Rozważ, czy nie byłoby lepiej wziąć przez ten czas do ręki Biblię - bez stresu że pominiesz dzień.

"Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma. Niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym!" (Jk 1, 5-6)

"Raduj się w Panu,
a On spełni pragnienia twego serca.
Powierz Panu swoją drogę
i zaufaj Mu: On sam będzie działał"
(Ps 37, 3-5)

 Re: Jedna czy dwie nowenny pompejańskie?
Autor: AsiaBB (---.play-internet.pl)
Data:   2017-02-01 11:13

Matka Boża to nie księgowa. Możesz sformułować intencję "o dobre przygotowanie do matury dla nas". Matka Boża zrozumie. I uczcie się po prostu. Warto też w trakcie nauki wzywać pomocy bl. Augusta Czartoryskiego.

 Re: Jedna czy dwie nowenny pompejańskie?
Autor: Kamila (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-02-01 22:06

Nie myślałam o dwóch nowennach jednocześnie. Chyba moderator zmienił mój tytuł :/ chodziło mi o to czy mogę się modlic za nas obojga w jednej nowennie. Bo jeżeli nie to będę się modlić za mojego przyjaciela. Odnosząc się do Waszych odpowiedzi, z góry dziękuję, ale też sądzę że przy nauce potrzebna jest modlitwa i wydaje mi się że znajdę na nią czas, przecież dla chcącego nic trudnego. 😊 A ta bliska mi osoba o której mówię jest dla mnie bardzo ważna, jesteśmy razem od niedawna, przechodziliśmy wspólnie wiele problemów i bez względu na to czy jest tylko moim przyjacielem czy też chłopakiem jest dla mnie ważny bo kocham go taką miłością jaką nam pokazuje Pan Bóg i stąd ta chęć odmawiania nowenny.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: