logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy osoba z depresją może spotkać miłość (chłopaka)?
Autor: Olka (---.219.118.154-c3.net.pl)
Data:   2017-02-05 12:53

Witajcie ! Mam problem. Od kilku lat choruje na depresje z tym, ze jeszcze nigdy nie czułam sie tak zle. Jestem studentka. Normalnie chodzę na uczelnie, ale mam bardzo silne stany depresyjne,w towarzystwie zawsze czuje sie gorsza, wszystko widzę w smutnych barwach (mimo ze próbuje być optymistka ale mi to nie wychodzi). Nie radzę sobie z emocjami. Wiem, ze tak naprawdę mam dużo możliwości. Mogłabym sie zapisać na duszpasterstwo (o czym marzę), mogłabym zadzwonić do mojej byłej pani psycholog, mogłabym tez po prostu powiedzieć komus dobitnie o tym jak jest (z tym , ze mam ogromny problem właśnie z mówieniem o bólu. Mam naturalna maskę która sprawia ze ludzie mogą pomyśleć "nic jej nie jest, wyglada na szczęśliwa" - było tak iż pare razy. Opowiadałam coś komus ale chyba to co mowilam troszke różniło sie od mojego "wyglądu"... nie radzę sobie z tym :( wierze ze ludzie są dobrzy ale często nie wierze ze pojechaliby mnie taka jaka jestem, ze mieliby cierpliwośc dla moje depresji. Chciałabym powrócić do normalnego "stanu" i być zdolna do pomocy ludziom. Teraz tez to robię jednak czuje sie przy tym wypalona całkowicie. Wcześniej czułam radość i Światło Ducha Świetego, miłość.

Czy ktoś taki jak ja, z takim wewnętrznym dołem i niska samooceną (mimo maski uśmiechu), niepewny siebie i nielubiący siebie, jest w stanie spotkać miłość drugiego człowieka , szczególnie chłopaka ?

Czy jeśli będę sie modlić o chłopaka , to czy Bóg moze mi go postawić w jakiś sposób na swojej drodze , mimo ze ja tak bardzo jestem zagubiona, niepewna i zdołowana??

 Re: Czy osoba z depresją może spotkać miłość (chłopaka)?
Autor: ktoś tam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-02-09 20:31

Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych

 Re: Czy osoba z depresją może spotkać miłość (chłopaka)?
Autor: Pawel (---.centertel.pl)
Data:   2017-02-10 11:58

Faceci tez miewają depresję. Nie załamuj się, miłość na pewno cię z tego podniesie ale nic na siłę. Trwaj i ufaj Bogu a nadejdzie twój szczęśliwy dzień co nie oznacza ze nie masz szukać chłopaka i czekać w bezczynności.

 Re: Czy osoba z depresją może spotkać miłość (chłopaka)?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2017-02-10 13:38

Wiesz, może najpierw pomódl się o uzdrowienie i sama zrób coś, żeby sobie pomóc (jak choćby telefon do pani psycholog). Oczywiście, że możesz znaleźć chłopaka, ale nie słyszałam o tym, żeby wchodzenie w związki było sposobem leczenia depresji. Co więcej, jeśli do swojego związku wniesiesz zwyczaj zakładania maski i udawania szczęśliwej, to współczuję zarówno Tobie, jak i Twojemu potencjalnemu chłopakowi. Nie można traktować drugiego człowieka jako "plasterka" na swoje problemy. Oczywiście druga osoba może nam pomóc się z nimi uporać, ale najpierw sami musimy tego bardzo chcieć.

 Re: Czy osoba z depresją może spotkać miłość (chłopaka)?
Autor: Olka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-02-10 17:11

Tzn chodzi mi o pomoc w tym sensie, ze posiadanie chłopaka poprawia poczucie własnej wartości. Mam wtedy kogoś komu sie podobam, kto mnie kocha, komu na mnie zależy, kogoś swojego, kogoś komu mogę ofiarować pomoc, miłość

 Re: Czy osoba z depresją może spotkać miłość (chłopaka)?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2017-02-10 17:31

Kup sobie psa. Nie traktuj człowieka jako narzędzia psychoterapii. Lepiej.

 Re: Czy osoba z depresją może spotkać miłość (chłopaka)?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2017-02-10 18:18

Poczucia własnej wartości nie buduje się przy użyciu drugiej osoby - wtedy taką osobę traktujesz w pewnym sensie przedmiotowo.
Jeśli możesz zrobić coś, co Ci pomoże - rób to, a nie pisz "mogłabym".
Piszesz: "Mam naturalna maskę": maski nigdy nie są naturalne, tak jak sama depresja nie jest naturalna. Założyłaś ją z jakiegoś powodu, ale czas ją zdjąć. Pewnie się boisz, ale to właśnie tych, którzy nie udają łatwiej zaakceptować.

 Re: Czy osoba z depresją może spotkać miłość (chłopaka)?
Autor: Monika (---.215.9.51.dyn.plus.net)
Data:   2017-02-10 22:10

Możesz modlić się o chłopaka. Pan Bóg może postawić na twojej drodze wspaniałych chłopców. Niestety z niską samooceną odrzucisz ich. Na początek zacznij od uleczenia depresji i skupieniu się na studiach. A do duszpastertwa zacznij chodzić to wspaniałe miejsce na przyjaźnie. I polecam Adorację Najświętszego Sakramentu.

 Re: Czy osoba z depresją może spotkać miłość (chłopaka)?
Autor: Olka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-02-11 00:41

Dziękuję za odpowiedzi :)
I jeszcze chciałam sprostować: chodzi mi głownie o to, czy mimo depresji i takiego wewnętrznego wycofania, mam szanse kogoś poznać, jakiegoś chłopaka który będzie mnie chciał?

 Re: Czy osoba z depresją może spotkać miłość (chłopaka)?
Autor: Jan (---.dynamic-ra-11.vectranet.pl)
Data:   2017-02-11 07:40

Olka - masz szansę. Jakkolwiek choroba powoduje że to trudniejsze (bo jesteś wycofana). Jak cierpisz na depresję to po prostu się wylecz (na terapii). Będzie ci lżej.

 Re: Czy osoba z depresją może spotkać miłość (chłopaka)?
Autor: paula (---.bb.sky.com)
Data:   2017-02-11 09:24

Pewnie, że można poznać chłopaka, nawet w takim wewnętrznym wycofaniu. Jestem żywym przykładem :-) Wiecznie przygnębiona, zamknięta w sobie, marudząca, a jednak dzięki Bożej pomocy jestem w związku. Módl się do Pana, On wie co dla Ciebie najlepsze! Oczywiście wciąż trzeba nad sobą pracować i szukać fachowej pomocy jeśli to depresja sensu stricto, a nie tylko przygnębienie. Pozdrawiam i głowa do góry.

 Re: Czy osoba z depresją może spotkać miłość (chłopaka)?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2017-02-11 12:26

Jak przestaniesz łazić po internecie i zadawać dziwne pytania, a wyjdziesz w miejsca, gdzie realnie można zadać realne pytanie realnemu chłopakowi (idziemy na pizzę? - na przykład), to niewykluczone.

 Re: Czy osoba z depresją może spotkać miłość (chłopaka)?
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-02-12 19:49

Ale lepiej będzie jeśli najpierw popracujesz nad sobą. Tak myślę. Leczenie i modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne. I praca nad charakterem. Bycie tzw. chłopakiem / dziewczyną to krótki etap przejściowy. Dalej podejmuje się poważne decyzje. Na ten etap trzeba się solidnie przygotować.

 Re: Czy osoba z depresją może spotkać miłość (chłopaka)?
Autor: Maggy (78.11.237.---)
Data:   2017-02-12 23:15

Mieć chłopaka żeby nam pomógł poczuć się wartościową? Genialnie egoistyczny i niedojrzały powód. To poczucie własnej wartości trzeba odnaleźć w samym sobie i dopiero wtedy można być naprawdę sobą, dopiero wtedy człowiek ma w sobie siłę która góry może przenosić, która od niczego co na zewnątrz nie jest uzależniona. A może zamiast chłopaka zacząć porządkować siebie, co? Terapia? Leki? Jakimi słowami mogłabyś powitać tego chłopaka:
- Hej, dobrze, że jesteś bo dzięki temu, że jesteś czuję się wartościowa. Ale jak znikniesz to moja wartość zniknie więc fajnie by było jakbyś tego nie zrobił, ok?
Tak nie można i wiesz, że nie. A problem Twój to nie choroba sama w sobie co brak zgody na nią, brak miłości (akceptacji) do samej siebie w tej chorobie i bez niej. To jest istota problemu.

 Re: Czy osoba z depresją może spotkać miłość (chłopaka)?
Autor: Marta (---.20-2.cable.virginm.net)
Data:   2017-02-13 23:06

Oczywiście, że możesz spotkać chłopaka. Niestety możesz też nieświadomie być szczególnym lepem na takich typków, którzy tylko będą chcieli Cię przelecieć i nic poza tym. Dla niektórych możesz być łatwym łupem jak się zorientują, że masz depresję i nie lubisz siebie, bo pomydlą Ci trochę oczy kręcąc jaka to jesteś dla niego wyjątkowa. Całkiem sporo osób, które mają tego typu problemy z akceptacją siebie, leci jak ćma do ognia na powierzchowne komplementy. Także uważaj z tym spotykaniem chłopaka - nie za wszelką cenę i pierwszego jaki tylko się trafi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: