logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zbliżyć rodziców do Boga?
Autor: Młody Katolik (15 l.) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-02-22 23:08

Witajcie, mam 15 lat i chcę dziś poruszyć jedną sprawę. Wychowuję się w katolickiej rodzinie "nie praktykującej". Od kilku lat mam wrażenie, że bardzo chcę iść na mszę niedzielną do kościoła. Moją wiarę kształtuję na wjazdach parafialnych i forach katolickich. W moim domu tylko ja i siostra (11 lat) mówimy pacierz. Czasem z Mamą jeździmy do kościoła na pierwsze piątki. Z tatą jest gorzej, jest on autorem słów "kiedyś wszyscy będziemy ateistami" w znaczeniu wszystkich ludzi, a ostatnio był w kościele 2 lata temu na pogrzebie dziadka. Pamiętam, że do ok. 7 roku życia chodziliśmy do kościoła. Jak znów zbliżyć rodziców do Boga? Modlę się za nich codziennie.

 Re: Jak zbliżyć rodziców do Boga?
Autor: justyna (---.sileman.net.pl)
Data:   2017-02-23 15:05

Zacznij chodzić do kościoła i modlić się. Mówienie pacierza przekształć w rozmowę z Jezusem.... Sięgnij po książki ks. Malińskiego, doczytuj na katoliku czy deonie. Znajdź jakąś grupę, gdzie mógłbyś pogłębiać swoją wiarę we wspólnocie. Coraz częściej słyszę, że ludzie omijają msze św. w niedzielę, a praktykują pierwsze piątki. Zastanawiam się w jakim celu? To tak, jakby tylko raz w miesiącu oddychać tlenem, a przez cały czas dusić się... Nabożeństwo 9 piątków to nie szczepionka czy gwarancja wykupiona jak w PZU.

Jak zbliżyć rodziców do Boga? Każdy ma swoją drogę do Jezusa, zostaw to Jemu, a ty ze swej strony zrób wszystko, by być jak najbliżej Niego. Bo nie słowa, ale przykłady zmieniają.

 Re: Jak zbliżyć rodziców do Boga?
Autor: B. (---.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2017-02-28 12:20

"Od kilku lat mam wrażenie, że bardzo chcę iść na mszę niedzielną do kościoła."

Wygląda na to, że Pan Bóg Ciebie woła, że tęskni :)
Trzecie Przykazanie to "Pamiętaj abyś dzień święty święcił". Niedziela jest takim dniem, a więc Twoje pragnienie jest zgodne z Bożym Przykazaniem. Myślę, że Rodzice nie będą stawiali Wam przeszkód w chodzeniu na niedzielne Msze Święte.
Czy byliście z siostrą u Pierwszej Komunii Świętej? Czy jesteście ochrzczeni? Jeżeli nie, zwróć się o pomoc do katechety lub do księdza proboszcza w Twoim kościele parafialnym. Proponowałabym Ci rozważenie wstąpienia do Ruchu Czystych Serc. Oni mają tam rekolekcje wyjazdowe, to dobry ruch:
http://www.rcs.org.pl/
Może zaprenumeruj też dwumiesięcznik "Miłujcie się"? W roku jest 5 numerów koszt rocznej prenumeraty z wysyłką to pewnie ok. 30 zł.
https://archiwum.milujciesie.org.pl/pg/pl/prenumerata/formularz_prenumeraty.html
Jeżeli w domu będzie to katolickie czasopismo, to być może i Rodzice do niego zajrzą?
Co robić w sprawie rodziców? Zacytuję Ci taki fragment: "14 Uświęca się bowiem mąż niewierzący dzięki swej żonie (...)" 1 Kor 7,14
W Twojej sytuacji można powiedzieć podobnie: "uświęcają się rodzice niewierzący dzięki swym dzieciom" :)
Niech Cię Pan Bóg, Kochanie, wspiera w dobrym, niech prowadzi Ciebie, siostrę i Rodziców, niech serca Rodziców przylgną do Boga.
Serdecznie pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: