logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Opuścić męża dla spokoju w rodzinie?
Autor: Wystraszona (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-02-23 12:34

Wyszłam niedawno za mąż. Tydzień po ślubie, żona brata mojego męża, próbowała mnie bardzo negatywnie nastawić wobec męża. Wyrażała się bardzo zle o moim mężu, mnie atakowała bardzo intymnymi pytaniami, manipulowała, oskarżała, że pojawiłam się w ich rodzinie. Bo do tej pory mąż stale przebywał i był pod kontrolą szwagierki i brata.
Powiedziałam, że nie życzę sobie aby ingerowano w moje życie małżeńskie, że oczekuję szacunku wobec męża i nie pozwolę, żeby ktoś go zle traktował. Mieszkam z mężem w domu rodzinnym jego dziadków i rodziców, na jednej posesji z bratem męża, ale w oddzielnych domach. Powiedziałam bratu męża, że zawsze może przyjść do swojego domu rodzinnego i ja nigdy nie stanę mu w drzwiach. Odpowiedział, że nigdy nie przyjdzie do tego domu dopóki ja w nim jestem.
Próbowałam nawiązać porozumienie, podając ciasto, sałatkę. Proponowałam spotkanie. Nie uzyskałam odpowiedzi zwrotnej. Podczas spotkania rodzinnego na pogrzebie, brat męża z żoną udawali że Nas nie widzą, także podczas przywitania nie było słowa dzień dobry. Także podczas spotkania urodzinowego u znajomych, udawali, że Nas nie znają.

Jestem załamana tą sytuacją, moja osoba jest POWODEM "konfliktu" pomiędzy mężem jego bratem i szwagierką. Czuję się winna. Jak mam żyć? NIE CHCĘ żeby mój mąż miał z powodu mojej osoby problemy z kontaktami ze szwagierką, bratem, żeby był smutny. Mam odejść od męża, dla spokoju drugich osób?

 Re: Opuścić męża dla spokoju w rodzinie?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2017-03-01 18:46

Droga Wystraszona, wiesz chyba, że odpowiedź na pytanie, które postawiłaś w ostatnim zdaniu brzmi "nie", prawda? Jesteście małżeństwem, więc macie być ze sobą zarówno w dobrych, jak i złych chwilach, aż do śmierci. Na pewno zaś powodem Twojego odejścia od męża nie może być szwagierka. Po pierwsze dlatego, że mimo wszystkich animozji stanowicie rodzinę, a po drugie dlatego, że Ty i ona jesteście sobie równe. Obie weszłyście do rodziny męża i jego brata w ten sam sposób - biorąc ślub z jednym z nich. I ten właśnie argument można przytoczyć, kiedy następnym razem zostaniesz nazwana "intruzem w rodzinie".

 Re: Opuścić męża dla spokoju w rodzinie?
Autor: Jan (---.dynamic-ra-11.vectranet.pl)
Data:   2017-03-02 08:18

Przyjęłaś - niesłusznie - rolę ofiary. Nic nie napisałaś co na to Twój mąż. Jeśli ci ludzie są jacy są, to dla świętego spokoju można sprzedać dom i przeprowadzić się gdzie indziej. Naprawdę nie warto marnować życia na szarpanie się z ludźmi, którzy sami mają problemy i zwalają je na innych.

 Re: Opuścić męża dla spokoju w rodzinie?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2017-03-03 03:28

Wystraszona - "Powiedziałam, że nie życzę sobie aby ingerowano w moje życie małżeńskie, że oczekuję szacunku wobec męża i nie pozwolę, żeby ktoś go zle traktował" - super, że umiesz stawiać granice, teraz tylko się ich trzymaj. Ty też masz prawo do szacunku. Być może, jak pisze Jan, najlepszą opcją będzie wyprowadzka.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: