logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy więź z Bogiem to iluzja?
Autor: Tomek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-02-23 22:49

Witam wszystkich!
Nie wiem czy to grupa od tego, bo jestem tu nowy. Narodziłem sie na nowo w Jezusie juz jakis czas temu i czasem kilkakrotnie powtarzałem ten proces bedac natchnionym chrześcijańskimi filmami itp. Mam jednak kilka kontrowersyjnych pytań, ktore sprawiają, ze pojawia sie w mojej głowie wiele wątpliwości, ktore powodują, ze jestem zagubiony. Moze ktos z Was zna odpowiedz na te pytania, ktora wystarczajaco mnie zadowoli? (Choć myśle, ze bedzie ciezko i jeszcze długo bede cierpiał przez to) :
-Czy wierzący innych religii czują podobną "więź" z Bogiem co chrześcijanie? Bo jesli tak, to wiarę mozna przyrównać tylko do imaginacji ludzkiego umysłu, skoro potępia sie inne wierzenia, a polegają na tym samym.
-Jestem dopiero na początku swojej drogi i nie specjalnego przekonania co do tego, że wiara nie jest tylko wyimaginowanym zjawiskiem ludzkiego umysłu. Zdarzało mi sie na własnym przykładzie miec pewne momenty w zyciu, ze czułem potegę ludzkiego umysłu (mniejsza w jaki sposób) i nie zdziwiłoby mnie, gdyby ta "więź" z Bogiem była tylko iluzją. Co innego, jeśli w życiu osoby, ktora prawdziwie uwierzyła w Pana i oddała mu swoje zycie na każdej płaszczyźnie na prawdę dzieją sie niesamowite rzeczy, ktore potwierdzają, że wiara to nie mit.
Jakby ktoś raczył zaspokoić moj ogień wewnętrzny odpowiadając na pytania byłbym bardzo wdzięczny :)

 Tematy Autor  Data
 Czy więź z Bogiem to iluzja? nowy Tomek 
  Re: Czy więź z Bogiem to iluzja? nowy Aneta 
  Re: Czy więź z Bogiem to iluzja? nowy Kalina 
  Re: Czy więź z Bogiem to iluzja? nowy wyszywaczek wredny 
  Re: Czy więź z Bogiem to iluzja? nowy wtgn 
  Re: Czy więź z Bogiem to iluzja? nowy E. 
  Re: Czy więź z Bogiem to iluzja? nowy B. 
  Re: Czy więź z Bogiem to iluzja? nowy Aneta 
  Re: Czy więź z Bogiem to iluzja? nowy wtgn 
  Re: Czy więź z Bogiem to iluzja? nowy Aneta 
  Re: Czy więź z Bogiem to iluzja? nowy B. 
  Re: Czy więź z Bogiem to iluzja? nowy Aneta 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: