logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Podział majątku po śmierci teściów.
Autor: Anna (---.146.11.41.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-03-06 14:20

Szczęść Boże
W mojej rodzinie pojawił się problem podziału majątku, gdy nastanie moment śmierci moich niemłodych już teściów. Teściowie w swojej koncepcji chcą dokonać bardzo nierównego podziału faworyzując moją rodzinę względem reszty dzieci. Chcemy z mężem temu zapobiec, by uniknąć zazdrości, zawiści i ogólnego popsucia relacji w rodzinie. Nie chcemy również, by teściowie kierowani różnymi ziemskimi względami i pobudkami przez taki podział poróżnili swoje dzieci i po śmierci byli tym obciążeni w dniu ich sądu przed Bogiem.
Kiedyś trafiłam na fragment pewnej wizji piekła i czyśćca, w której był opisany problem takich nierozwiązanych spraw majątkowych i ich ogromnego wpływu na zbawienie. Teraz nie jestem w stanie odszukać tego fragmentu, a bardzo mi na tym zależy. Czy mógłby mi ktoś w tym pomóc wskazując autora tej wizji? Byłabym bardzo wdzięczna. Może ten fragment przemówiłby do moich wierzących teściów, by zadbali o równy podział majątku i tym samym zapewnili po swojej śmierci pokój w rodzinie.
Z góry bardzo dziękuję,
Anna

 Re: Podział majątku po śmierci teściów.
Autor: 9834 (---.free.aero2.net.pl)
Data:   2017-03-19 19:25

Nie wiem, czy nie jesteś nadgorliwa. Ze swoim majątkiem teściowie mogą postąpić jak zechcą. Wy z kolei również - więc po ich śmierci, jeśli uznacie, że podział był niesprawiedliwy możecie dowolnie podzielić go na nowo.

 Re: Podział majątku po śmierci teściów.
Autor: Maggy (78.11.237.---)
Data:   2017-03-19 22:36

Mogą ze swoim majątkiem robić co chcą, a wam nic do tego. A to co się stanie po tym podziale majątku już będzie zależało TYLKO od Was wszystkich, a nie od tego jak ten majątek został podzielony.

 Re: Podział majątku po śmierci teściów.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-03-19 23:52

Rozumiem, że chcesz zapobiec trudnym sytuacjom. Spięciom, niesnaskom. Ty (z mężem) chcesz zapobiec. Ale rękoma teściów. Tzn. chodzi o to, aby coś zmienili teściowie. I zdjąć przewidywany kłopot. Naprawdę rozumiem to pragnienie; żeby nie było zgrzytów. No ale teściowie mogą dysponować swoim, jak chcą. Nie muszą równo. [Zapoznaj się najwyżej z kwestią prawną co do zachowku]. Uważam za niedobre straszenie starszych ludzi (nie tylko starszych) karą piekielną, sądem ostatecznym itp. A nawet samym Panem Bogiem. Chcesz straszyć ("mobilizować", mitygować, przywoływać do porządku) teściów. Tak. Ale dlaczego? Żeby nie mieć kłopotów? Żeby nie nieść trudu dalszego dysponowania majątkiem Twoimi, Waszymi rękoma, a nie rękoma teściów? zeby samemu nie rozwiązywać trudnych spraw. Rozumiem, ale nie możesz żądać równego podziału ani straszyć piekłem za podział nierówny. No, w sumie możesz, wszystko można, ale nie wszystko jest dobre i nie wszystko przynosi korzyść, tę moralną czy duchową.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: