logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Gambling, marnowanie czasu.
Autor: Gość (22 l.) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-03-11 21:42

Szczęść Boże
Mam w swoim życiu ciągle problemy ze skrupułami.Jestem osobą niepełnosprawną 22 letnią obecnie w weekendy co 2 tygodnie uczę się w studium a poza tym to jestem w domu i pomagam w opiece nad 2 letnim kuzynem. Mam słaby wzrok i noszę duże szkła. Moim problemem jest to że codziennie gram na komputerze lub xboxie po 3-4 godziny, ale poza tym staram się modlić (odmawiam nowenne pompejańską) i być kilka razy w tygodniu w kościele. Nie zdawałem sb wcześniej aż tak sprawy że to granie to może być grzechem. Wiec moje pytanie brzi: czy jest to grzechem cięzkim, i czy musze teraz powtórzyć spowiedź generalną (z granie się wcześniej tak nie spowiadałem, bo nie uznawałem tego za grzech ciężki
Dziękuję za odpowiedź
Z Bogiem

 Re: Gambling, marnowanie czasu.
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2017-03-11 22:57

Myślę, że odpowiedź poznasz, jak przestaniesz grać albo poważnie ograniczysz czas grania.

Jeśli da się to zrobić spokojnie i bez efektów specjalnych :), to najprawdopodobniej nie był grzech.
Jeśli nie da się tego tak spokojnie zrobić, to już wskazuje na problem (i możliwość grzechu). Co do poważności którego trzeba się będzie zastanowić.

 Re: Gambling, marnowanie czasu.
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-03-11 22:59

Jeżeli nie było świadomości co do wagi winy, to nie grzech ciężki. Problem polega nie tyle na marnowaniu czasu, co marnowaniu zdrowia (oczu) a to już warto powiedzieć spowiednikowi. Jak teraz jest świadomość to wypada zadbać o zdrowie a wolny czas wypełnić inaczej, nie tylko graniem.Przy najbliższej Spowiedzi warto o tym porozmawiać. Na forum nie da się takich osobistych rzeczy wyjaśnić.
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas oraz odzyskania pokoju w sercu :)

 Re: Gambling, marnowanie czasu.
Autor: Gość (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-03-12 07:15

Czyli normalnie mogę iść do komunii tylko to wyznać na najbliższej spowiedzi?

 Re: Gambling, marnowanie czasu.
Autor: Tadek (---.dynamic-zab-08.vectranet.pl)
Data:   2017-03-12 12:04

puk, puk, "odpuszczone". Mozesz isc. Zadowolony? Jesli nie to przyjmij raz na zawsze że internet nie jest konfesjnałem, nie ma prawa ani możliwości odpuszczać lub zatrzymywać (to akurat niektórzy chcieli by robić - ale moderacja czuwa żeby tak się nie działo) grzechów. Idź, w konfesjonale rozwiej swoją wątpliwość i będziesz miał spokój. Tak się te sprawy załatwia, a nie w internecie. Pozdrawiam życząc dobrej niedzieli

 Re: Gambling, marnowanie czasu.
Autor: alicja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-03-12 16:24

Najważniejszą rzeczą w tym jest Twój niepokój. Masz świadomość, że ten czas można przeżyć lepiej, owocniej. Stanie się to z pożytkiem dla Ciebie, ale może i ktoś z tego będzie miał radość. Grzech rozważ w sumieniu, bo nie nam oceniać twoje czyny. Masz problem przemyśl porozmawiaj z kapłanem i wyciągnij wnioski. Czas nasz mamy przeżywać dobrze, owocnie jeśli godzisz wszystkie obowiązki to możesz chwilę poświęcić na przyjemności. Pozdrawiam.

 Re: Gambling, marnowanie czasu.
Autor: O. Jan, omi (---.dsl.bell.ca)
Data:   2017-03-15 16:50

Ostatnio wysłałem minidysk z moimi nagraniami osobom bardzo mi bliskim, którym wiele zawdzięczam, zwłaszcza podczas mojej pracy misyjnej na Madagaskarze. Dołączyłem karteczkę: "Dozowanie - dawka dzienna, zwłaszcza dla Osób Młodych: bezpieczna - 29 minut; z zagrożeniem - 59 minut; Szkodliwa - od 60-ej minuty". Przed laty powiedziała mi dwunastoletnia ministrantka (w Kanadzie służą też dziewczynki), że jej rodzice pozwalają jej pół godziny dziennie korzystać z komputera albo gier. "Czy korzystasz z tego?" - "Jak nie zapomnę". Na rodziców nie narzekała. Zawsze bardzo radosna.
Też lubię grać, dlatego od wielu lat usuwam gry z mojego komputera, a gram jedynie na parafialnym, kiedy na kogoś czekam.
Szczęść Boże

 Re: Gambling, marnowanie czasu.
Autor: Pawel (---.lightspeed.cicril.sbcglobal.net)
Data:   2017-03-18 19:15

Cos z mojego doswiadczenia czym pragne sie z Toba podzielic:

Odmawiasz Pompejanke, modlisz sie, zwracasz sie do Boga wiec szatan robi wszystko aby to zastopowac bo walisz w niego torpedami. Teraz jest XBOX. Jak sobie z tym poradzisz bedzie komputer, internet, telewizor albo cokolwiek innego, np. jakies odciagajace Cie od Boga hobby albo nalog. Szatan karmi powoli, zaczyna sie niewinnie a potem jak juz sie w cos wciganiesz to uwazasz ze to co robisz jest wazniejsze niz sam Bog. W tej wojence ty musisz wygrac i nie mozesz sie poddawac latwo odciagniu od modlitwy i stawiania pana Boga na 1szym miejscu albo podwazaniu Slowa Bozego. Do walki masz ewangelie, sakreamnt spowiedzi caly aresnal modlitw i wlasny rozum do rozsadzenia co uzyc i w jakiej kolejnosci. W sytuacjach pokus albo niezdecydowania radze sobie tak, ze pytam sam siebie czy ta czynnosc jest wazniejsza niz modlitwa do Boga albo czy dzieki temu co zrobie bedzie mi latwiej lub trudniej dojsc do Krolestwa Niebieskiego. Do spowiedzi chodze ca co 2 mce (czasem czesciej - wedle potrzeby ducha). Wazne jest abys nie przestawal walczyc, Nagroda za to wszystko jest w Niebie.

Powodzenia zolnierzu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: