logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Cisza w relacji z Panem Bogiem.
Autor: szukający (---.ip.skylogicnet.com)
Data:   2017-03-13 23:27

Szczęść Boże,
mam od jakiegoś czasu pewien problem z modlitwą.
Generalnie modle się dość sporo: regularnie chodzę do kościoła na msze (również w dni powsz.). po mszy św. zostaje (o ile mam czas) na krótką pryw. modlitwę, często też zdarza mi się odmówić jedną część różańca - najczęściej to było w intencji zmarłych itd. Teraz do rzeczy, w czym jest problem: otóż dawniej jak się modliłem, to czułem, że "po drugiej stronie" ktoś jest obecny, czułem, że jest Bóg, że mnie wysłuchuje i taki hmm.. jakby to powiedzieć: że on mi odpowiada "takim głosem, będącym w środku mnie.." W międzyczasie zdarzało mi się równolegle popełniać dość sporo grzechów (zwłaszcza przeciw 6. przykazaniu) - co uważam za swoją największą słabość - że mimo takiej ilości modlitwy popełniałem tak poważny grzech. Oczywiście - była spowiedź (ważna!!!) przystępowania do komunii.. potem znów grzech itd... obecnie od dłuższego czasu jestem w stanie łaski uświęcającej, ale... coś czuję, że w mojej relacji z Panem Bogiem coś nie gra.. bo z jednej strony: dalej czuję taką wewnętrzną potrzebę modlenia się za tych zmarłych, to jest tak jakby jakiś wewnętrzny głos mnie do tego namawiał. Poza tym - o cokolwiek bym się nie pomodlił (np. pomoc w podjęciu jakiejś decyzji, czy pomoc w danej sytuacji, itp)... np za wstawiennictwem świętych.. (najczęście przez św. Józefa)... to - otrzymuję tę pomoc niemal automatycznie.... z drugiej strony - dlaczego gdy się modlę teraz - to czuję sie tak jakbym mówił "do powietrza". że po drugiej stronie nic nie ma? żadnej reakcji, żadnej odpowiedzi? czy to może efekt moich przeszłych grzechów? co poszło nie tak?

 Tematy Autor  Data
 Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy szukający 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy Kalina 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy wyszywaczek wredny 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy Magdalena 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy Hanna 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy lili 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy A2 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy Aneta 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy Franciszka 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy danusia 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy Hanka 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy Szukający 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy Szukający 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy wyszywaczek wredny 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy Kasia 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy Szukający 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy Kalina 
  Re: Cisza w relacji z Panem Bogiem. nowy Szukający 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: