logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego wchodzę w niechciane relacje?
Autor: dziewczyna (21 l.) (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-03-25 15:34

Pisze, ponieważ nie rozumiem pewnych rzeczy.

Chodzi o to, ze mam określoną liczbę osób, które uważam za przyjaciół. Bardzo te osoby cenie, relacje z nimi mam naprawdę głębokie i uważam, ze są to wyjątkowe osoby (mam tu na myśli dobro, wiarę, empatię, równość naszych relacji).

Natomiast poza tym, mam skłonności do wchodzenia z ludźmi w relacje które mnie wykańczają psychicznie, albo powodują poczucie winy. Tłumaczono mi juz co robić aby zachować "barierę" między mną a kimś (tzn żeby nie sprawiać aby ktoś myślał o mnie jak o najlepszej przyjaciółce w momencie kiedy nie mogę nią być. Staram sie bardzo tak nie robić, nie dawać komus "nadziei", a być po prostu zwykła kolezanka, z która oczywiście dana osoba będzie mogła pogadać w razie potrzeby, problemu.

Jednak myśląc ze czynie tak, myliłam sie. Znowu mam kolejna relacje, gdzie jakas kolezanka uważa, ze jesteśmy "przypisane" do siebie. Mówi mi tez bardzo dużo o swoich rzeczach. Nie chciałam jej przywiązywać do siebie. Myślałam ze jak nie będę jej mówić o sobie rożnych rzeczy, jeśli nie będę sie zbytnio wgłębiać w jej sprawy, to moze tak nie bedzie... ale znowu mi sie nie udało.

Lubię jak ludzie mówią mi o swoich rzeczach, zawsze mnie to interesuje, ale niektóre relacje powodują u mnie z pewnych względów depresje (np wymieniona). Jestem osaczona przez koleżankę, która czyni ze mnie psychologa. Nie radzę sobie z tym. I jestem często także zła o to na nią, bo po prostu nie wytrzymuje. Na nią, ale bardziej na siebie. I po takich myślach, zawsze następuje ogromne poczucie winy. Tak, jakbym była:
1) łamaczką serc (chodzi o przyjaźń/koleżeństwo)
2) okropnym człowiekiem, okropna egoistka, która nie moze pomoc biednej koleżance
3) beznadziejna, w ogóle nie miała w sobie empatii, miłości do drugiego człowieka

Nie wiem co robić.

Dlaczego wchodzę w takie "związki"? Lubię te osoby, ale dlaczego inne osoby (np moje przyjaciółki) potrafią być w "zdrowym dystansie" z różnymi osobami i takie osoby (jak TA kolezanka) rozmawiają z nimi normalnie, ale relacja idzie po normalnym torze? Co jest we mnie nie tak?

 Tematy Autor  Data
 Dlaczego wchodzę w niechciane relacje? nowy dziewczyna (21 l.) 
  Re: Dlaczego wchodzę w niechciane relacje? nowy G_JP 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: