logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak rozmawiać z mamą jak ją wspierać?
Autor: Patrycja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-04-15 16:45

Mój ojciec zostawił nas 6 lat temu - odszedł do innej kobiety(zdradza również ją, jeżeli można nazwać to zdradą) tłumacze sobie to tak, iż jego matka sama zdradzała.
Staram się utrzymywać kontakt mimo iż jest to ciężkie - obraża moją mamę, nie wysyła nam pieniędzy(pracuje w Norwegi) i często nasz kontakt ogranicza się do "co tam u ciebie". Jednak wiem ze mnie kocha ale o mnie zapomina.

Mama wzięła separacje ponieważ wierzyła, że wróci do niej. Jednak dzisiaj dostała rozwód. Spotyka się od 2 lat z mężczyzną (mam wrazenie ze nie słucha jej problemow, czesto się kłócą, rozchodza i schodzą) jednak CHYBA nie całkowicie z miłości tylko ze strachu przed samotnością. Była bardzo wierzącą osobą, która w wieku 22 lat straciła pierwszego męża. Nie przestała wierzyć. Często ma wahania nastroju.

Rozmawiałam często z nią o tym aby poszła do Boga przyznaje mi racje i sama czesto narzeka na partnera jednak potem zapomina o naszej rozmowie. Mówi mi ze mimo iz nie jest on cudowny to przynajmniej ma z kim wyjsc czasem i nie czuje sie tak samotna. SAMOTNOŚĆ to najwiekszy strach jej. Powrót do domu w którym nie ma nikogo (na razie jestem ja i brat starszy). Chcę dla niej jak najlepiej ale nie wiem już o co mam sie modlić... Jak rozmawiac z mamą jak ją wspierac? o co prosić Boga dla mamy i taty?

 Re: Jak rozmawiać z mamą jak ją wspierać?
Autor: Tionne (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2017-04-30 14:14

Modlic się i prowadzic zycie sakramentalne o nawrócenie i zbawienie wieczne dla rodziców, bo nie wiadomo kto kiedy odejdzie z tego swiata. Podsuwać jakies gazety religijne ze swiadectwami nawróconych ludzi, ksiązki - nie wciskac na siłę, tylko zostawić. Tez mozesz z mama czasem wyjsc na lody itp. zeby nie czuła sie samotna.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: