logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chcę się oświadczyć. Krzyż Św z symbolem miłości.
Autor: Robert (---.play-internet.pl)
Data:   2017-04-15 18:49

Szczęść Boże,
Czy krzyżyk na wisiorku, z ozdobnym serduszkiem jest nadal uznawany jako znak Krzyża św? Chcę się oświadczyć dziewczynie i chciałbym połączyć znak krzyża Św z symbolem miłości.

 Re: Chcę się oświadczyć. Krzyż Św z symbolem miłości.
Autor: Anna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2017-04-16 12:45

A nie lepiej kupić pierścionek? Po co takie wydziwianie?

 Re: Chcę się oświadczyć. Krzyż Św z symbolem miłości.
Autor: M (---.centertel.pl)
Data:   2017-04-16 17:12

Jako wierząca, praktykująca młoda dziewczyna nie chciałabym, żeby mój (przyszły) chłopak oświadczył mi się krzyżykiem. Gdyby podarowal mi to na inną okazję bardzo bym się ucieszyła, ale na oświadczyny stanowczo nie. Zastanów się nad tym wyborem.

 Re: Chcę się oświadczyć. Krzyż Św z symbolem miłości.
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2017-04-16 21:33

Standardowym symbolem zaręczyn jest pierścionek. Dla niektórych osób to ważny symbol, dla innych nie. Zanim cokolwiek postanowisz upewnij się, jakie zdanie ma w tej kwestii Twoja dziewczyna. Bo to nie jest tylko ot tak między Wami - ona później będzie o ten pierścionek pytana, jej znajomi będą chcieli go oglądać i tak dalej. Jeśli ona chciałaby dostać pierścionek, a Ty dasz jej coś innego - możesz ją w ten sposób pozbawić dużej części radości płynącej z zaręczyn.

 Re: Chcę się oświadczyć. Krzyż Św z symbolem miłości.
Autor: ktoś (---.icpnet.pl)
Data:   2017-04-17 09:24

Jesteś pewien, że powie "TAK"? A jeśli Twoja wybranka nie czuje się gotowa postawiłbyś ją w dwuznacznej sytuacji. Jeśli odrzuci Ciebie, odrzuci też Krzyż? A jak wybierze Ciebie, wybierze też Krzyż? Na całe życie? A jak za 20 lat zmieni wiarę, ale nie będzie chciała zmienić męża? Są takie przypadki. Proponowałabym jednak pierścionek. A dodatkowo krzyżyk, albo na inną okazję.

 Re: Chcę się oświadczyć. Krzyż Św z symbolem miłości.
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2017-04-17 17:13

Może chcesz powiedzieć, że biorąc cię, bierze sobie niezły krzyż na ramiona? :) Ja bym to tak odczytała. BTW, osobiście wolę pierścionek. Bez krzyża.

 Re: Chcę się oświadczyć. Krzyż Św z symbolem miłości.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2017-04-17 21:35

Krzyż z sercem na środku kojarzy mi się z logo Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej - można go zobaczyć na ich stronie internetowej.

 Re: Chcę się oświadczyć. Krzyż Św z symbolem miłości.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-04-18 13:55

Jesli chodzi o skojarzenia, to krzyż z sercem wyciętym w środku kojarzy mi się z tzw. krzyżykiem sercańskim (skojarzonym z odpowiednim zgromadzeniem zakonnym) oraz z pewną akcją misyjną, zob. np. http://zbieramto.pl/sklep-on-line%E2%80%A8/
Nie, nie chciałabym dostać nawet najpiękniejszego krzyżyka zamiast pierścionka zaręczynowego. Pierścionek jest w pewnym sensie zapowiedzią obrączki, której na nic, na żadne wisiorki z symboliką sakralną lub inną moim zdaniem się nie wymienia.
Poza tym przekonuje mnie motyw podjęty przez jedną z przedmówczyń: jeśli kobieta odrzuci lub zwróci po pewnym czasie pierścionek symbolizujący zaręczyny - to nie dziwi. Ale stawiać ją w sytuacji, w której odrzuca krzyżyk - może być doświadczeniem trudniejszym psychicznie, z dodatkową symboliką, kto wie, czy nie na pograniczu gry uczuciami. Kwestia wrażliwości. Odradzam.

 Re: Chcę się oświadczyć. Krzyż Św z symbolem miłości.
Autor: Martha78 (185.107.143.---)
Data:   2017-04-19 10:49

Myślę, że nieco przekombinowałeś. Przyjęło się, że zaręczyny są związane z pierścionkiem zaręczynowym, który - jeśli już jest - koniecznie musi być zgodny z gustem przyszłej wybranki :) Specjalnie napisałam - jeśli już jest - bo można się oświadczać i być przyjętym również bez pierścionka/można też zamiast oświadczyn wspólnie podjąć decyzję o ślubie. Skoro koniecznie chcesz jakoś zaręczyny związać z krzyżem, to może kupicie sobie takie same krzyżyki już jako zaręczeni?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: