logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak pokonać stale odczuwany niepokój?
Autor: Tomek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-04-26 21:25

Witajcie, stale odczuwam niepokój. Mam ciągłe wrażenie, że powinienem być gdzie indziej, robić coś lepszego, jestem niezadowolony z siebie. Nie umiem sie cieszyć dniem, ciągle mi się wydaje, że zawodzę Boga, rozmyślam czy to co robię jest jego wolą, czy może moim pomysłem. Nie umiem żyć tu i teraz, jak to pokonać?

 Re: Jak pokonać stale odczuwany niepokój?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-04-26 23:17

Warto odmawiać Akt zawierzenia przeciwko niepokojom i zmartwieniom - tekst w internecie. Bywa, że nadchodzi trudniejszy czas i warto poszukać przyczyny. Na forum trudno o takie rozważania i porady. Warto skorzystać z www.pogotowieduchowe.pl Tam jest dyżur 24 h i osoby duchowne służą pomocą pod telefonem. Pomocne doraźnie jest odmawianie Modlitwy do Św. Michała Archanioła - tej z Kościoła :)
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas oraz odzyskania pokoju w sercu :)

 Re: Jak pokonać stale odczuwany niepokój?
Autor: Aneta (---.wicom.pl)
Data:   2017-04-27 08:08

Przede wszystkim porozmawiaj z psychologiem i lekarzem rodzinnym. Źródłem lęku może być jakiś głębszy problem emocjonalny albo ukryte schorzenie somatyczne. Niektóre zaburzenia hormonalne, neurologiczne, a nawet gastryczne dają objawy w postaci stale odczuwanego lęku. Jeśli te przyczyny zostaną wykluczone, pozostaje konsultacja z kapłanem, najlepiej połączona ze spowiedzią. Oczywiście nie zaszkodzi modlitwa o rozeznanie powołania życiowego.

 Re: Jak pokonać stale odczuwany niepokój?
Autor: br (---.mf.gov.pl)
Data:   2017-04-27 12:42

Psycholog powinien pomóc zidentyfikować przyczynę i usunąć. W internecie nikt ci ot tak nie pomoże.

 Re: Jak pokonać stale odczuwany niepokój?
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-04-27 17:28

A ja bym porozmawiała z księdzem. Miałam podobne problemy i ciężko mi było rozmawiać z psychologiem, do którego prowadzili mnie rodzice. A może potrzebujesz po prostu modlitwy o uzdrowienie wewnętrzne? Polecam książkę ks. Jana Reczka "To Jezus leczy złamanych na duchu". W niej są rekolekcje i cenne wskazówki.

 Re: Jak pokonać stale odczuwany niepokój?
Autor: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-04-27 21:31

Mam podobnie jak Ty i też zastanawiam się jaka jest tego przyczyna? Może nie myślę, że chciałabym robić coś lepszego ale na pewno coś ciekawszego, coś co daje satysfakcję, a nie tylko pieniądze na przewegetowanie do następnej wypłaty. Myślę, że to jest ważne. Może dlatego, że wiem co to jest gdy coś robisz z pasją, a jak pracuje się bez tego. Jaka jest różnica gdy robisz coś co lubisz, a jaka gdy robisz coś co musisz. Mam duże i różnorakie, że tak powiem doświadczenie zawodowe, nie wiem jak Ty. Być może jesteś młody i nie wiesz co spełni Twoje oczekiwania właśnie w takim zakresie. Módl się i szukaj, może rzeczywiście nie pracujesz w zgodzie z tym do czego zostałeś stworzony przez Boga. Ja np. zauważyłam ostatnio, że pociąga mnie nowe i nieznane gdy się czegoś uczę jest w miarę ok. Gdy się nauczę i dalsze możliwości się kończą przestaje być dobrze i zaczyna mnie to nudzić. Nie wiem czy to choroba czy moja normalność. Dodam, że zawsze lubiłam się uczyć a przyswajanie wiedzy nie sprawiało mi nigdy problemów. Może po prostu tak mam, taką mnie Pan Bóg stworzył. Jak myślicie? Czy to możliwe? czy może faktycznie potrzebuję pomocy?

 Re: Jak pokonać stale odczuwany niepokój?
Autor: ilona (185.93.242.---)
Data:   2017-05-10 21:14

Też tak mam. Może inne osoby też - nie wiem. Zwyczajnie nie analizuje bo pewnie bym sfiksowała tylko zwyczajnie, i przede wszystkim pokornie (bo ja nic sama nie moge).
1. Prosze: Panie Jezu zabierz mi te myśli i niepokoje
2. Modle się zwyczajnie - bez specjalnych modlitw - odmawiając np Ojcze Nasz - wielokrotnie
Po prostu tak jest - niewiele się poradzi samemu, ale da się funkcjonować )))
Nie szukaj problemów - człowiek myśli, analizuje, boi się, niepokoi - jest człowiekiem, ale wszystko powinien zawierzyć. Tylko tędy droga - innej nie ma.

 Re: Jak pokonać stale odczuwany niepokój?
Autor: Monika (157.25.166.---)
Data:   2017-06-24 09:25

http://www.przyjacielemm.pl/index.php/on-line
Polecam posłuchać o religijności neurotycznej

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: