logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Z wyd. Biblioteka Więzi szukam książek z serii 'Dogmatyka'.
Autor: Andrzej (---.jmdi.pl)
Data:   2017-05-03 19:57

Witam,
szukam książek z serii Dogmatyka z wydawnictwa Biblioteka `Więzi` pod redakcją Elżbiety Adamiak, ks. Andrzeja Czai i Józefa Majewskiego. pozycja składa się z 6 tomów opisujących np. w Tomie 1 - Traktat o Jezusie Chrystusie. Książki niestety nie są już w sprzedaży (link https://www.wiez.pl/Dogmatyka-1-m;s,karta,id,150). Zależy mi na tej serii, ponieważ chcę ją sprezentować osobie, która obecnie przeżywa bardzo głęboki kryzys wiary.

Pozdrowienia
Andrzej

 Re: Z wyd. Biblioteka Więzi szukam książek z serii 'Dogmatyka'.
Autor: fortepian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-05-04 11:31

Na stronie księgarni www.światksiazki.pl 3 tomy Dogmatyki są oznaczone jako dostępne i do wysylki w ciągu 24 ha. Może pozostałe gdzieś znajdziesz w księgarniach (internetowych czy zwyklych) gdy lepiej poszukasz. A jeśli nie to pozostaje zakup z drugiej ręki - antykwariaty, aukcje internetowe itp.

 Re: Z wyd. Biblioteka Więzi szukam książek z serii 'Dogmatyka'.
Autor: Marta (---.20-2.cable.virginm.net)
Data:   2017-05-04 20:16

Jeszcze nie słyszałam, żeby komuś na kryzys wiary pomogło czytanie dogmatów kościelnych. Jak coś ma pomóc na kryzys wiary to raczej doświadczenie żywej wiary innych - może na rekolekcjach albo w jakimś chrześcijańskim ośrodku wolontariatu?

 Re: Z wyd. Biblioteka Więzi szukam książek z serii 'Dogmatyka'.
Autor: Pax (---.terminus.pl)
Data:   2017-05-05 10:19

Może lepiej podarować katechizm w formie kompendium albo youcat. Książki o które pytasz to podręczniki akademickie dla studentów teologii. Owszem ciekawe, ale nie dla każdego od razu do przejścia.

 Re: Z wyd. Biblioteka Więzi szukam książek z serii 'Dogmatyka'.
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-05-05 17:02

A może coś takiego: ks. Tadeusz Dajczer "Rozważania o wierze"? Mała książeczka, wydana w 29 językach.

 Re: Z wyd. Biblioteka Więzi szukam książek z serii 'Dogmatyka'.
Autor: ^^^^^^^^^^^~~~~~~ (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2017-05-15 22:54

Przepraszam, ty chcesz tę osobę zniechęcić, czy zachęcić do wiary, bo cel nie jest jasny...
Może na początek głęboki wdech i wydech dla uspokojenia, a potem już na spokojnie przemyśl o co ci chodzi. Ja np. zacząłbym od modlitwy za tę osobę, a potem EWENTUALNIE rozpoczął ostrzał z pancerfaustów (może pomódl się także przed wyborem prezentów, które chcesz sprezentować, nie każdy kryzys wiary prowadzi automatycznie do rozpoczęcia studiów na wydziale teologii, by go zażegnać, czasem środki ubogie wystarczają).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: