logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Modlitwa osoby nieochrzczonej.
Autor: Michal (---.centertel.pl)
Data:   2017-05-04 20:32

Witam. Mam problem. Zastanawiam się nad tym czy skoro nie mam chrztu to moje modlitwy docierają do Nieba. Jaki jest kontakt osoby która nie jest ochrzczona?

 Re: Modlitwa osoby nieochrzczonej.
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-05-04 22:40

"Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony" (Mk 16,16)
Dobry i Miłosierny Bóg zawsze słucha (wysłuchuje według Swojej Woli). Gdy nie ma przeszkód warto przyjąć Chrzest- Znak przynależności do Pana Boga. Wtedy wątpliwości znikną i "kontakt" dzięki Darom i Łasce Bożej zmieni się na lepszy:)
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas - szczególnie ten, blisko Kochającego Boga.

 Re: Modlitwa osoby nieochrzczonej.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-05-05 00:53

Michale, jesteś nieochrzczony ale wierzysz, prawda?

"Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli Ef 1,5...
W Nim dostąpiliśmy udziału my również, z góry przeznaczeni zamiarem Tego,
który dokonuje wszystkiego zgodnie z zamysłem swej woli..." Ef 1,11

"A przyszedłszy zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy blisko, bo przez Niego jedni i drudzy w jednym Duchu mamy przystęp do Ojca"
Ef 2,17

"Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, od którego bierze nazwę wszelki ród na niebie i na ziemi, aby według bogactwa swej chwały sprawił w was przez Ducha swego wzmocnienie siły wewnętrznego człowieka. Niech Chrystus zamieszka przez wiarę w waszych sercach; abyście w miłości wkorzenieni i ugruntowani, wraz ze wszystkimi świętymi zdołali ogarnąć duchem, czym jest Szerokość, Długość, Wysokość i Głębokość, i poznać miłość Chrystusa, przewyższającą wszelką wiedzę, abyście zostali napełnieni całą Pełnią Bożą."
Ef 3, 14-19

To krótkie fragmenty Listu do Efezjan na zachętę do lektury duchowej całości. W nim znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

"Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą" Mt 7, 7-8

Niech modlitwa Słowem Bożym doprowadzi Cię Michale do pragnienia pełnego udziału w dziele zbawienia przez życie sakramentalne.

 Re: Modlitwa osoby nieochrzczonej.
Autor: K (---.centertel.pl)
Data:   2017-05-05 14:54

Oczywiscie ze docieraja. Pan Bog jest blizej Ciebie niz myslisz.

 Re: Modlitwa osoby nieochrzczonej.
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-05-05 16:56

O, tak :) Od razu przypomniała mi się historia pewnego człowieka - dworzanina królowej etiopskiej Kandaki, zresztą czytana w kościołach dnia, którego napisałeś swoje pytanie. Może ktoś Ci wklei... Dz 8, 26-40.
Bóg zna każde nasze pragnienie i od razu spieszy z pomocą, posyłając nam kogoś takiego, jak Filip :)

 Re: Modlitwa osoby nieochrzczonej.
Autor: B. (---.184.130.225.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2017-05-07 00:18

:)
"26 «Wstań i idź około południa na drogę, która prowadzi z Jerozolimy do Gazy5: jest ona pusta» - powiedział anioł Pański do Filipa. 27 A on poszedł. Właśnie wtedy przybył do Jerozolimy oddać pokłon Bogu Etiop, dworski urzędnik królowej etiopskiej, Kandaki6, zarządzający całym jej skarbcem, 28 i wracał, czytając w swoim wozie proroka Izajasza. 29 «Podejdź i przyłącz się do tego wozu!» - powiedział Duch do Filipa. 30 Gdy Filip podbiegł, usłyszał, że tamten czyta proroka Izajasza: «Czy rozumiesz, co czytasz?» - zapytał. 31 A tamten odpowiedział: «Jakżeż mogę [rozumieć], jeśli mi nikt nie wyjaśni?» I zaprosił Filipa, aby wsiadł i spoczął przy nim. 32 A czytał ten urywek Pisma:
Prowadzą Go jak owcę na rzeź,
i jak baranek, który milczy, gdy go strzygą,
tak On nie otwiera ust swoich.
33 W Jego uniżeniu odmówiono Mu słuszności.
Któż zdoła opisać ród Jego?
Bo Jego życie zabiorą z ziemi7.
34 «Proszę cię, o kim to Prorok mówi, o sobie czy o kimś innym?» - zapytał Filipa dworzanin. 35 A Filip wychodząc z tego [tekstu] Pisma opowiedział mu Dobrą Nowinę o Jezusie. 36 W czasie podróży przybyli nad jakąś wodę: «Oto woda - powiedział dworzanin - cóż przeszkadza, abym został ochrzczony?» (37 8) 38 I kazał zatrzymać wóz, i obaj, Filip i dworzanin, zeszli do wody. I ochrzcił go. 39 A kiedy wyszli z wody, Duch Pański porwał Filipa i dworzanin już nigdy go nie widział. Jechał zaś z radością swoją drogą. 40 A Filip znalazł się w Azocie i głosił Ewangelię od miasta do miasta, aż dotarł do Cezarei"
Dz 8, 26-40

 Re: Modlitwa osoby nieochrzczonej.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2017-05-07 11:08

Michale,

Zgoda. Bóg słyszy modlitwy i nieochrzczonych. Ale to nie znaczy, ze musisz zachować taki status quo do końca życia.
Etiopczyk skorzystał z nadarzającej się okazji i natychmiast przyjął Chrzest. Jeżeli spotkasz takiego "drugiego Filipa" zrób podobnie - przyjmij Chrzest. Gorąco zachęcam.

 Re: Modlitwa osoby nieochrzczonej.
Autor: op_studentka (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2017-05-09 01:19

Jako osoba dorosła powinieneś przejść przez katechumenat, żeby przyjąć chrzest. Poszukaj najbliższego katechumenatu dorosłych (wpisz w google: katechumenat + nazwa Twojego miasta). W wielu dużych miastach prowadzone są specjalne przygotowania, a jeśli nie ma to zgłoś się do proboszcza najbliższego kościoła. Przygotowania trwają kilka miesięcy (zazwyczaj zaczynają się po wakacjach, a dorośli chrzczeni są w Wigilię Paschalną w następnym roku.

Powodzenia.

 Re: Modlitwa osoby nieochrzczonej.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-05-09 10:37

Mozliwe jest także niekiedy indywidualne przygotowanie, rozpoczynane bez względu na zorganizowane terminy początkowe i datę chrztu. Znam mężczyznę, który tak właśnie był przygotowywany przez księdza z mojej wielkomiejskiej parafii, a ochrzczony był na pewnej wieczornej mszy w dzień powszedni. Rzecz do uzgodnienia w parafii.

 Re: Modlitwa osoby nieochrzczonej.
Autor: ^^^^^^^^^^^~~~~~~ (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2017-05-29 00:30

Skąd pomysł, że modlitwa ma jakikolwiek związek z chrztem?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: