logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Świętokradzka komunia duchowa?
Autor: Michał (77.252.193.---)
Data:   2017-05-05 13:21

Mam pytanie o komunię duchową. Czy jeśli jestem w stanie grzechu ciężkiego, to nie mogę, nie wolno mi, nie powinienem - przyjąć nawet komunii duchowej, bo przy komunii duchowej też „jakby” spożywa się Pana Jezusa - duchowo - i się go wtedy przyjmuje, spożywa? A będąc w stanie grzechu ciężkiego i przyjmując komunię duchową, byłoby też świętokradztwo, i bym sobie wyrok wtedy też spożywał i pił – jakby duchowo?

 Re: Świętokradzka komunia duchowa?
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-05-05 14:40

Jak mamy to nieszczęście być w grzechu ciężkim to idziemy do spowiedzi jak najszybciej się da.
Dzisiaj znaleźć spowiednika, który nam udzieli rozgrzeszenia to nie taki ogromny problem, zwłaszcza w większych miastach. A potem dopiero przyjąć Komunię duchową. To więcej duszy da.
Ale - w kontekście pytania - myślę, że nie można odnosić przyjmowania Komunii sakramentalnej i Komunii duchowej nie w stanie łaski jako grzechu równej wagi. Ale to moje odczucie i ocena nie jestem teologiem, proszę więc o niebranie mojej oceny jako oficjalnej nauki KK :)

Bez względu na to, czy się przyjęło, czy nie - jeśli jest na sumieniu grzech śmiertelny - idzie się do konfesjonału i można radować się Bożym miłosierdziem bez skrupułów.

Tutaj ksiądz biskup wyjaśnia, o co chodzi w Komunii duchowej: www.youtube.com/watch?v=A0KLRKcW0-M

Pozdrawiam, mam nadzieję, że pytanie teoretyczne. A jeśli nie, to tak jak mówię, najlepiej iść po prostu do spowiedzi. Zrobić szybko rachunek sumienia, wzbudzić żal, postanowić poprawę, znaleźć spowiednika i dziękować Jezusowi za Jego dobroć. On zawsze czeka na nas, by nas uwolnić od naszych grzechów. Pozwólmy Mu.

z Bogiem i Maryją +

 Re: Świętokradzka komunia duchowa?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2017-05-05 16:13

Zapoznaj się z tym wątkiem: (klik).

 Re: Świętokradzka komunia duchowa?
Autor: Michał (77.252.193.---)
Data:   2017-05-05 16:28

Dziękuję za odpowiedź, film też wszystko wyjaśnia. Tak, to było bardziej teoretyczne pytanie. Bo łatwiej mi poznać Boga od danej strony, poznać Boga i sprawy zbawienia, Kościoła i Królestwa Bożego, jak mam odpowiedź na daną kwestię, która jakby mówi coś o Bogu i tych sprawach pośrednio. Pokazuje jakby jak się te sprawy mają i wtedy poprzez to - jaki jest Bóg i sprawy zbawienia.

Dziękuję za film i tę odpowiedź.

 Re: Świętokradzka komunia duchowa?
Autor: Paweł (---.e-wro.net.pl)
Data:   2017-06-13 19:55

> Dzisiaj znaleźć spowiednika, który nam udzieli rozgrzeszenia to nie taki ogromny problem, zwłaszcza w większych miastach.

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. Żeby dostać rozgrzeszenie trzeba: zaprzestać grzechu, nie chcieć więcej grzeszyć, żałować z powodu popełnionego grzechu, po tym wszystkim można pójść do spowiedzi i wyznać wszystkie ciężkie grzechy oraz powszednie o których się pamięta od ostatniej spowiedzi. Jeśli wszystkie warunki sakramentu pojednania zostaną spełnione, to każdy kapłan na mocy udzielonej mu władzy da Tobie rozgrzeszenie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: