logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Próbować wyjaśniać wątpliwości czy ufać jak dziecko?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-06-23 12:45

To nie jest wg mnie alternatywa: albo - albo. Albo wyjaśniać, albo ufać. Potrzebne jest jedno i drugie. Niemniej ogromna, przesadna chęć zrozumienia może utrudniać, ponieważ Bóg jest dla naszego rozumu misterium. Gdybyśmy Go do samego końca rozumieli, nie byłby Bogiem, bo byłby poddany naszemu rozumkowi, mieściłby się w nim, nasze myślenie byłoby potężniejsze od Boga. Ogromne zaufanie Bogu natomiast tego niebezpieczeństwa nie niesie, bo jest zdaniem się na Tego, który jest większy ode mnie.
Wiesz, w życiu są różne fazy. Z akcentem w jedną lub drugą stronę. Kiedyś bardzo mi pomagało, że mogę zrozumieć. Gdy rozumiałam, czułam się bezpieczniejsza, wszystko grało, zyskiwało praktyczny sens. Zrozumieć to jakoś mieć władzę nad rozumianym. Z czasem dotarlo do mnie nie tylko to, że wielu rzeczy nie zrozumiem, ale coś ważniejszego: jest wiele takich obszarów w życiu duchowym, gdzie nie trzeba walczyć do upadłego o zrozumienie. Gdzie nie muszę wiedzieć. Ważniejsze jest, żebym zaufala, przyjęła, wiedząc, komu ufam. Tak, na zasadzie przyjęcia na wiarę. Właśnie: o wiarę chodzi. Owszem, rozumną, ale wiarę.

 Tematy Autor  Data
 Próbować wyjaśniać wątpliwości czy ufać jak dziecko? nowy Faza_nawracania 
  Re: Próbować wyjaśniać wątpliwości czy ufać jak dziecko? nowy Marek 
  Re: Próbować wyjaśniać wątpliwości czy ufać jak dziecko? nowy Mateusz 
  Re: Próbować wyjaśniać wątpliwości czy ufać jak dziecko? nowy Natalka 
  Re: Próbować wyjaśniać wątpliwości czy ufać jak dziecko? nowy Kalina 
  Re: Próbować wyjaśniać wątpliwości czy ufać jak dziecko? nowy 77 
  Re: Próbować wyjaśniać wątpliwości czy ufać jak dziecko? nowy Hanna 
  Re: Próbować wyjaśniać wątpliwości czy ufać jak dziecko? nowy 3393 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: