logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wesele po chrześcijańsku
Autor: Alina (---.play-internet.pl)
Data:   2017-06-26 12:13

Czesc

Czy mozecie podac przyklady wesela chrześcijańskiego? Wolnego od przesądów, bez zboczonych zabaw itp;)?
Dziękuję

 Re: Wesele po chrześcijańsku
Autor: 9834 (---.play-internet.pl)
Data:   2017-06-28 19:51

Przykład: moje wesele. O jakie przykłady Ci chodzi? O jakie przesądy? W jakim kontekście pytasz?

 Re: Wesele po chrześcijańsku
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2017-06-28 22:32

Na szybko? Proszę bardzo: wiele wesel zaczyna się od powitania pary młodej kieliszkiem wódki, który to kieliszek państwo młodzi mają następnie rozbić, rzucając przez ramię. Rezygnujesz z tego i już Twoje (domyślam się) przyszłe wesele jest wolne od jednego przesądu oraz uboższe w alkohol - co prawda o dwa kieliszki, ale zawsze. Potem wybierasz kilka dodatkowych utworów, które zespół zagra/dj puści w czasie domyślnie przeznaczonym na oczepiny. Co do zabaw - to czy i w jakim stopniu będą one jak to ujmujesz "zboczone", to kwestia uzgodnienia tych spraw z wodzirejem odpowiednio wcześniej. Bo jakby nie patrzeć w trakcie wesela to panna i pan młody są jego "szefem" - jednym w dwóch osobach:) Znacznie silniejszym "motorem" niewłaściwych zachowań podczas zabawy weselnej jest tak naprawdę alkohol. Nie wiem, czy ze względu na gości - spośród których na pewno nie wszyscy są abstynentami - można by zrezygnować z niego całkowicie. Nie mam natomiast wątpliwości co do tego, że o jego ilości ponownie decydują młodzi. Można zatem ustalić ją na takim poziomie, która nie pozwoli gościom na przekroczenie granicy panowania nad sobą.

 Re: Wesele po chrześcijańsku
Autor: Marzena (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-06-29 10:59

Moi znajomi zrobili wesele bez wódki, tylko z winem. Było gadanie, ale zrobili jak chcieli. To Wasz dzień - zróbcie jak uważacie, w czym czujecie się dobrze, ale nie odwracałabym się zupełnie od zwyczajów. Zabawy oczepinowe mogą też być na poziomie, bez podtekstów (np. pytania do młodych z podnoszeniem karteczek "mąż" "żona", dotyczące tego, jak dobrze się znają). Udanego wesela!

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: