logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak rozwój zawodowy połączyć z Bogiem?
Autor: Mateusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-07-02 12:23

Witajcie, mam kolejne pytanie. Zrozumiałem dzięki Waszym wypowiedziom po części, o co chodzi z talentami, że służą one jako środek do celu, a nie cel sam w sobie :) W takim razie zakładam, że moim powołaniem na chwilę obecną jest założyć rodzinę, ponieważ Pan postawił na mojej drodze wspaniałą (dla mnie) kobietę. Zdaje sobie sprawę, że w naszym Państwie nie jest łatwo, a żeby utrzymać rodzinę, trzeba pieniędzy. Mam nawet kierunek w którym chciałbym się rozwijać, tylko... hmm mam coś źle poukładane w głowie bardzo mnie to często demotywuje, chciałem poprosić o małą wskazówkę, korektę... Wiadomo jak jest na rynku pracy, trzeba być bardzo dobrym w swoim fachu. Natomiast, żeby być bardzo dobrym, trzeba ciężkiej pracy, która kosztuje mnóstwo czasu. Czasami widzę po sobie, że takie zatracanie, powoduje u mnie egoizm, skupianie się na sobie, na tym rozwoju... Jak to połączyć z Bogiem? Jak uczyć się w tym kierunku, rozwijać, ale "znać" lub "odnaleźć" granice, aby się w tym nie zatracić? Na pewno modlitwa, ale jakieś takie przyziemne porady? Żeby wiedzieć, że nie oddala mnie to od Boga... Bo nachodzą mnie takie myśli często, że jak za bardzo się w coś angażuję, to oddala mnie to od Pana... Ale takim tokiem myślenia, to nic nie osiągnę i zostanę bez czegokolwiek. Proszę pomóżcie ! :)

 Re: Jak rozwój zawodowy połączyć z Bogiem?
Autor: && (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-07-03 11:45

Któryś ze Świętych powiedział: "Codziennie od Chrystusa wychodzę, do Chrystusa idę, i do Chrystusa wracam". Niech Twój rozwój odbywa się w Chrystusie. Powierzaj go Panu, i w zjednoczeniu z Nim go realizuj.

 Re: Jak rozwój zawodowy połączyć z Bogiem?
Autor: Mateusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-07-04 16:11

Ciekawa wypowiedź, ale mogę poprosić o jakieś przykłady? rozwinięcie?

 Re: Jak rozwój zawodowy połączyć z Bogiem?
Autor: && (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-07-04 17:31

Praca to przecież istotny element powołania. Spędzamy w niej większość czasu naszego życia. To ważny temat do Twojej modlitwy: co robić, jak, w jakim kierunku, jak służyć lepiej innym, czego unikać, co rozwijać, jak znajdować radość, jak przetrwać sytuacje trudne, itp. itd.
Przykłady masz w niezliczonych życiorysach Świętych kanonizowanych i zwyczajnych chrześcijan.
"W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy" św. Paweł Apostoł Dz 17,28
„Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana.
I w życiu więc, i w śmierci należymy do Pana.” Rz 14,7-8
"Chwałą Boga jest żyjący człowiek" św. Ireneusz z Lyonu
Po prostu weź sobie Jezusa do serca, i z Nim żyj.

 Re: Jak rozwój zawodowy połączyć z Bogiem?
Autor: 3393 (---.96.208.68.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-07-04 18:18

No to może ja, myślę, że się nadaję bo pracuję po 10-13 godzin dziennie;)
Odpowiedzi Ci nie pomogą, to Ty musisz odwalić kawał ciężkiej roboty i popracować nad sobą. Jeśli sam nie potrafisz to proponuję stałego spowiednika, w końcu między innymi od tego są :)
Zanim jeszcze rozpoczniesz karierę i będziesz bogaty proponuję szczególnie popracować nad samodyscypliną, systematycznością, uczciwością i relacją z innymi. Być może masz to już za sobą, jeśli nie to właśnie teraz jest najlepszy czas by wyrobić w sobie nawyki, choćby codziennej modlitwy czy regularnej spowiedzi lub ciężkiej pracy do końca wykonania zadania pomimo zmęczenia.

"Bo nachodzą mnie takie myśli często, że jak za bardzo się w coś angażuję, to oddala mnie to od Pana..."
co to znaczy "oddala mnie to od Pana"?

 Re: Jak rozwój zawodowy połączyć z Bogiem?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2017-07-08 21:13

Sprawa jest prosta. Codziennie powierzaj wszystko Panu, a On się wszystkim zajmie. Poprowadzi Ci odpowiednią drogą, najlepszą dla Ciebie, choć będzie Ci się wiele rzeczy wydawało inaczej. Budź się ze słowami "Ty się wszystkim zajmij Panie". Ty Mu zaufasz, a On Ciebie nie zawiedzie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: