logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zostać biblistą?
Autor: M. (---.k2media.com.pl)
Data:   2017-07-13 14:15

Mam takie pytanie jak zostać biblistą? Czy jest to możliwe w Krakowie, po skończeniu filozofii? Gdzie można się zgłosić żeby uprawiać ten zawód?

 Re: Jak zostać biblistą?
Autor: sstaszek (31.42.29.---)
Data:   2017-07-13 18:56

Jak absolwent filozofii z Krakowa szuka w takiej sprawie pomocy na dość ogólnym serwisie to "coś tu nie gra"! Z całym szacunkiem dla "Katolika".

 Re: Jak zostać biblistą?
Autor: Barbara (---.jezuici-1)
Data:   2017-07-14 11:12

Znać starożytne języki biblijne - aramejski, hebrajski i grekę (biblijną); z nowożytnych angielski, włoski, niemiecki, francuski.
Ukończyć studia na Studium Biblicum Franciscanum - Jerozolima. (tu można uzyskać najbardziej pogłębioną wiedzę, umiejętności i rozpoznawalne na całym świecie kwalifikacje)
http://sbf.custodia.org/?id=1
Zawód biblisty: praca naukowo-dydaktyczna w Instytutach, Katedrach Biblijnych, Wydziałach Teologicznych, bibliotekach naukowych.
Samo ukończenie filozofii biblistą nie czyni :-), obojętne czy w Krakowie czy w innym ośrodku naukowym.

 Re: Jak zostać biblistą?
Autor: E. (---.centertel.pl)
Data:   2017-07-16 16:34

Witaj.
Wiem, że niełatwo znaleźć pracę po filozofii, ale z tym biblistą to nie jest dobry trop, chyba, że zdecydujesz się studiować przez kolejnych kilka lat.
Żeby być prawdziwym biblistą trzeba skończyć teologię a nie filozofię, bo biblista to rodzaj teologa-naukowca (badacz, wykładowca na uczelni).
Na teologii (tak jak i na innych kierunkach) są różne specjalizacje: może być dogmatyk, moralista, specjalista od teologii duchowości, teologii fundamentalnej, a może być biblista właśnie. Po prostu studiujesz teologię, a na etapie pisania magisterki idziesz na seminarium do profesora biblisty i zapisujesz się na grekę i hebrajski na poziomie rozszerzonym. A potem robisz doktorat z biblistyki (najlepiej za granicą), szczęśliwie znajdujesz zatrudnienie na jakiejś katolickiej uczelni (z czym nie jest łatwo) i gotowe - jesteś biblistą:-)

 Re: Jak zostać biblistą?
Autor: ??? (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2017-07-17 00:32

Ja bym zaczął od sprawdzenia ewentualnych zarobków, (o ile znajdzie się jakąś prace) a dopiero potem zadał to pytanie...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: