logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Brak mi wszystkich cech dobrej mamy.
Autor: Alicja (82.177.121.---)
Data:   2017-07-22 13:44

Pan Bóg dał mi 2 dzieci, do wychowania których jestem kompletnie wewnętrznie niezdolna. Brakuje mi wszystkich cech jakie powinna mieć dobra mama i jestem bardzo nieszczęśliwa osobą wychowujaca nieszczęśliwe dzieci. Nie ma dnia kiedy bym nie płakała nad swoją nędzą i tym, że moje dzieci mają taką słabą psychicznie matkę. Każdy dzień to walka moja z dziećmi i dzieci ze mną. Codziennie odmawiam Różaniec o pomoc żebym wytrwala chociaż na poziomie podstawowych potrzeb dzieci. Co robić?

 Re: Brak mi wszystkich cech dobrej mamy.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2017-07-25 15:44

Alicjo, aż mnie serce zabolało na to, co piszesz. Jedno jest pewne: jesteś dla siebie zbyt surowa, bo masz przynajmniej jedną bardzo ważną cechę dobrej mamy - chcesz dla swoich dzieci jak najlepiej. Kochasz je, modlisz się w intencji swoich relacji z nimi. Uwierz mi, w dzisiejszych czasach wiele matek zaniedbuje modlitwę, myśląc, że jak dzieci najedzone i ubrane, to wystarczy. Może skorzystaj z poradni życia rodzinnego, działają przy parafiach. Wydaje mi się, że potrzebujesz wsparcia psychologa. Skoro nie ma dnia, żebyś nie płakała, to może być nawet depresja. Czy mąż wspiera Cię w wychowywaniu dzieci? A jakieś kobiety z otoczenia (siostra, przyjaciółka)? Może warto poszukać wsparcia w otoczeniu. Wiesz, zazwyczaj kobiety, które rzeczywiście nie są dobrymi matkami, nie mają same sobie nic do zarzucenia. Ty na pewno jesteś lepszą matką, niż Ci się wydaje, a świadczy o tym Twoje zatroskanie o swoje dzieci i relację z nimi.

 Re: Brak mi wszystkich cech dobrej mamy.
Autor: Takajedna (---.dynamic.kabel-deutschland.de)
Data:   2017-07-25 16:29

A na jakiej podstawie uwazasz, ze brak Ci cech dobrej mamy? Bijesz swoje dzieci? krzyczysz na nie bez powodu? Jesli nie, to nie jest zle. Dziecko najbardziej na swiecie potrzebuje najzwyklejszej milosci, a Ty raczej kochasz swoje pociechy, skoro zastanawiasz sie nad tym, czy jestes dla nich wystarczajaco dobra. Samo to pokazuje, ze masz cechy na dobra matke! A ze nie jestes idealna? Nie znam osobiscie nikogo, kto mialby idealnych rodzicow lub sam bylby idealnym rodzicem. Skoro Bog powolal Cie do roli matki, uznal, ze sie do niej nadajesz i masz wszystko co potrzeba, by byc dobra matka, nawet jesli wydaje Ci sie, ze jest inaczej. Dziecko nie potrzebuje idealnego rodzica, ktory nigdy nie popelnia bledow. Male dziecko, by sie prawidlowo rozwijac, potrzebuje poczucia bezpieczenstwa i milosci. Tylko i az tyle.

 Re: Brak mi wszystkich cech dobrej mamy.
Autor: kkub (---.play-internet.pl)
Data:   2017-07-25 16:33

A co się dzieje? W jakim wieku masz dzieci? Czego dotyczą problemy, konflikty, kryzysy? Jeśli chodzą do szkoły /przedszkola mozesz zgłosić się do pracującego tam psychologa. Jeśli od początku miałaś takie poczucie bycia niekompetentną matką - to objawy depresji poporodowej. To,jak teraz postrzegasz swoje macierzyństwo, pasuje do obrazu choroby, ale pojedynczy wpis to za mało. Módl się jak dotąd i skontaktuj się ze specjalistą /poradnią rodzinną. Tam możesz przeanalizować swoje problemy wychowawcze i przyjąć jakiś sposób naprawy. Pozdrawiam Cię.

 Re: Brak mi wszystkich cech dobrej mamy.
Autor: Magda (---.146.170.146.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-07-25 19:55

Jesteś dobrą mamą, bo kochasz swoje dzieci i chcesz dla nich jak najlepiej. Tylko potrzebujesz mieć siły i radość, żeby się nimi opiekować. Po pierwsze zadbaj o siebie. Co się dzieje, że codziennie płaczesz? Czy to nie jest depresja? Czy masz jakieś radości w życiu? Ktoś pomaga w opiece nad dziećmi, żebyś miała siłę na oddech?

 Re: Brak mi wszystkich cech dobrej mamy.
Autor: Obiektywnie ladna (46.198.215.---)
Data:   2017-08-01 19:55

Jestes wspaniala mama. Najlepsza jaka mogly miec Twoje dzieci.
Dalas kazdemu z dzieci rodzenstwo. Osobe, z ktora moga sie bawic a w przyszlosci, kto ich bedzie wspieral. Wiele kobiet ma tylko jedno dziecko, Ty dwoje:).
Modlisz sie za nie, to znaczy, ze mozesz im przekazac wspaniale wartosci.
Podejrzewam, ze jestes zmeczona iloscia problemow, ale to znaczy, ze masz ciezka sytuacje, a nie ze jestes zla mama. Potrzebujesz wsparcia psychicznego i moze fizycznego.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: