logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg wyrzekł się Starego Testamentu?
Autor: Amanda (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-07-22 17:56

Dlaczego Bóg pokazuje w Starym Testamencie zle rzeczy od obcinanie rąk do zabijania z innych wyznawców religii, a w Nowym to jak nas bardzo kocha. Czy to ma związek z Jezusem że Bóg wyzekl się starego Testamentu i zaczął od nowa?

 Re: Czy Bóg wyrzekł się Starego Testamentu?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2017-07-24 14:49

Bóg się niczego nie wyrzekł i nie zaczął od nowa. Temat jest zbyt obszerny, by dać odpowiedź w krótkim poście, proponuję lekturę Pisma Św. z komentarzem, ja czytam Pismo Św. wydawnictwa Święty Paweł i są tam doskonałe komentarze, jak należy rozumieć niektóre "straszne" fragmenty Pisma Świętego. W Nowym Testamencie też się takie trafiają, np. Łk 19:27, włos się jeży na głowie, dopiero lektura komentarza pomaga "ogarnąć temat".

 Re: Czy Bóg wyrzekł się Starego Testamentu?
Autor: Amanda (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-07-24 23:23

Tylko ze Bog nam karze (...)

---
Nie będę tutaj publikować Twoich ogólnikowych wniosków. Wskaż konkretne fragmenty ST (księga, rozdział, wiersz), które sprawiają Ci kłopot i załóż nowy wątek. Tylko najpierw poszukaj, czy temat, który zechcesz poruszyć, nie został już na forum omówiony.

PS. Podciągnij się z ortografii.

z-ca moderatora

 Re: Czy Bóg wyrzekł się Starego Testamentu?
Autor: Amanda (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-07-25 12:31

Co ma moja ortografia wspólnego z moją wiara? To jest o Bogu a nie strona do ortografi. Księga powtworzonego Prawa - 13:13-19 13:7-12 22:28-29 20:10-18 i wiele innych wersów! to jest po prostu przykre ja chce żeby ktoś podtrzymal moja wiare ale jeszcze sarkastycznie dobija psychicznie

---
Przeczytaj:
1. O. Jacek Salij OP "Jak czytać Stary Testament" - (klik);
2. O. Jacek Salij OP "Czy Bóg kazał wymordować narody Kanaanu?" - (klik);
3. Wątek "Wj 32,27-28 - Bóg zabija" - (klik);
4. Wątek "Dlaczego Bóg nakazał wybić rdzenne plemiona?" - (klik).

z-ca moderatora

 Re: Czy Bóg wyrzekł się Starego Testamentu?
Autor: B. (---.184.134.166.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2017-07-25 16:48

Amanda, w Prawie mojżeszowym od początku obok Przykazania "nie zabijaj" był dany "kodeks karny", który za szereg przestępstw przewiadywał karę śmierci. Do DZIŚ Katechizm Kościoła Katolickiego potwierdza możliwość zastosowania takiej kary, chociaż rzadko, Zauważ, że KAŻDY człowiek podlega śmierci. W jednym z fragmentów, które wskazałaś, jest podana MOTYWACJA nakazu zabijania pogańskich wrogów: "18 abyście się nie nauczyli czynić wszystkich obrzydliwości, które oni czynią ku czci bogów swoich, i byście nie grzeszyli przeciw Panu, waszemu Bogu". Zatem radziłabym Ci wniknąć w to, jakie były te pogańskie "obrzydliwości", przed którymi Bóg chciał chronić ludzkość. Ich źródłem było (i jest) bałwochwalstwo (patrz pierwsze Przykazanie). Zapewniam Cię, że będziesz oburzona na te obrzydliwe obyczaje pogan, którzy (do dziś, np. w Afryce) zabijają i torturują innych pod pretekstem składania ofiary bożkowi.
Ps. ortografia ma znaczenie, naprawdę. Spróbuj nie zwracać uwagi na ortografię w pracy zawodowej jako urzędnik... Komputer zazwyczaj podkreśla błędy na czerwono, więc można je skorygować :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: