logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Bóg chwilowo jest dla mnie nikim
Autor: Anonim (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-08-03 19:56

Miałem kłopoty w rodzinie byłem najgorszy każdy mnie pognębiał. Matka mnie biła ojciec ciągle pił pamiętam jeszcze czasy jak miałem 7 lat byłem mały za każdym razem gdy coś się niepodobalo mojej matce biła mnie była furiatką wtedy dobrze ze z pomocą przychodził tata . Czasy się zmieniły zostałem opuszczony przez matkę ojciec jest chory na gruźlicę i wciąż pije ja mam dopiero 16 lat i nie potrafię sobie dać z tym rady jestem wykończony psychicznie i fizycznie staram się zrozumieć dlaczego akurat nie mogę żyć jak inni szesnastolatkowie mieć dziewczynę myśleć o swoich potrzebach spełniać swoich zainteresowań być po prostu sobą jestem bardzo zamknięty w sobie cały ból i każda rzecz z nim związana. Jedynym ukojeniem jest kartka i długopis pisze teksty hip popowe już od 4 lat lecz jest ciężko cokolwiek zrobić ponieważ z strony ojca nie mogę liczyć na wsparcie tak właśnie wygląda moje życie zwatpilem w istnienie boga który chwilowo dla mnie jest nikim przez ból zadany mi w życiu i to przez osoby po których najmniej się spodziewałem
nie wiem co mam dalej robić

 Re: Bóg chwilowo jest dla mnie nikim
Autor: Takajedna (---.dynamic.kabel-deutschland.de)
Data:   2017-08-04 09:26

Co masz dalej robic? Zyj po prostu dalej tak jak dotad. Jestes jeszcze mlody, w twoim zyciu wszystko sie moze zmienic. Twoj bunt jest calkowicie zrozumialy, jednak Bog nie jest winien temu, ze twoi rodzice sa jacy sa. Czasem jest, ze nie dostaje sie zadnego wsparcia od rodzicow, ani finansowego, ani emocjalnego, zadnego. Ja widze ratunek dla Ciebie w hip hopie, jesli to jest twoja pasja realizuj ja w wolnych chwilach, skup sie na niej a pomoze Ci przetrwac trudne chwile, do czasu kiedy bedziesz mogl sie usamodzielnic. Dam Ci jedna rade: naucz sie polegac na sobie i Bogu. Teraz mozesz albo skupiac sie na tym czego nie masz, albo zaczac sie skupiac sie na tym co mozesz zmienic: mozesz bardziej przykladac sie do nauki, by miec pozniej lepsza prace, by moc sie usamodzielnic, mozesz modlic sie za swoich rodzicow choc wiem, ze moze to nie byc latwe, mozesz wziac odpowiedzialnosc za swoje zycie i postanowic, ze mimo ze nie masz idealnych warunkow na start, wezmiesz zycie w swoje rece i zrobisz wszystko by zawalczyc o lepsza przyszlosc. Glowa do gory, ja mysle, ze wszystko przed Toba.

 Re: Bóg chwilowo jest dla mnie nikim
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2017-08-04 10:10

Nie zamykaj się w sobie. Szukaj pomocy państwowej np. MOPS, idź do proboszcza może coś razem wymyślicie.

 Re: Bóg chwilowo jest dla mnie nikim
Autor: Marek Piotrowski (---.global.tygrys.net)
Data:   2017-08-04 11:44

Jakiej pomocy oczekujesz? Co możemy dla Ciebie zrobić?

 Re: Bóg chwilowo jest dla mnie nikim
Autor: Koleżanka (---.146.3.40.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-08-04 13:19

Chodź na msze o uzdrowienie. Idź na pielgrzymkę. Jestem pewna, że to wszystko Ciebie uzdrowi i odetnie od przeszłości. Wpisz na YouTube: Piotr Glas, obejrzyj jego rekolekcje. Zobaczysz, że nie jesteś osamotniony w swoich przeżyciach. A swojej mamie wybacz, bo Ona nie wiedziała co czyni. Wiedz, że nie bez powodu Pan Bóg Ciebie powołał do życia. Przeszłości nie zmienisz, ale masz wpływ na teraźniejszość i przyszłość. Jezus Ciebie kocha... Jesteś dla niego wyjątkowy, cudowny. Będzie dobrze.

 Re: Bóg chwilowo jest dla mnie nikim
Autor: kkub (---.play-internet.pl)
Data:   2017-08-05 08:02

Twoje życie jest bardzo ważne dla Boga. Moje też nie jest lekkie i nigdy takie nie było. Ale do kogóż pójdziemy? Tylko Bóg moze być nam przyjacielem i oparciem, pociechą i radością, wyzwoleniem. Módl się do Niego, daj Mu się odnaleźć. Masz bardzo wartościową pasję, nie rezygnuj z niej, na pewno poprzez Twoje teksty udaje Ci sie wyrzucić z siebie to, co czujesz. Bóg daje talenty, to od Niego dostałeś ten dar, który teraz jest jedynym, co w Twoim życiu dla Ciebie wartościowe. Masz oczywisty żal do rodziców - ale to tylko sprawia, że stoisz w miejscu. Na pewno masz w sercu na dnie jakieś pragnienia ,marzenia, jakiś obraz Twojego dorosłego życia - powinien być dobry: że jesteś samodzielny, zadowolony, robisz to co lubisz i potrafisz, masz przyjaciół i ludzi, którzy Cię cenią i lubią. Taki miej cel i do tego dąż - naprzód, nie oglądaj się wstecz, nie rozpamiętuj tego czego nie masz. Naprawdę wiele osób ma podobną sytuację do Twojej. Poszukaj wsparcia jak radzą przedmówcy - w szkole jest psycholog, w mieście poradnia psychologiczno-pedagogiczna i ośrodki wsparcia jak mops. W parafii jest ksiądz, wspólnoty i dobrzy ludzie, w szkole katecheta. Masz jakichś kolegów? Pozdrawiam Cię, wiedz, ze w Ciebie wierzę i mi imponujesz. Pomodlę się za Ciebie. Z Bogiem

 Re: Bóg chwilowo jest dla mnie nikim
Autor: Kamil (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-08-09 17:41

Ja także nie miałem lekko. Odrzucany przez wiele lat wpadłem w uzależnienie do gier, w zabawę pentagramami, przemoc. Spędzałem dużo czasu przed komputerem, rozmawiając z różnymi ludźmi, którzy planowali samobójstwo. Poznałem dziewczynę, później mnie wymieniła na inny model, a ja się zbliżyłem do Boga. Oddałem Mu swoje życie świadomie i dobrowolnie i wszystko zaczęło się zmieniać.

Ogólnie zawsze starałem się rozmawiać z Bogiem i czułem się niegodzien, by np. podnieść głos bądź by się kłócić z Bogiem. Znałem swój grzech, który mnie oddalał od Boga a na który ja sobie zezwalałem, by go powtarzać. Później płakałem, czułem się beznadziejny. Zacząłem czytać Pismo Święte, zacząłem walczyć z grzechami i prosić Boga, by mi pomógł. I jest coraz lepiej :) Przeżyłem różne sytuacje, w których zauważyłem obecność Boga, że jest On żywy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: