logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Po roku od rozstania urodziła dziecko. Co dalej?
Autor: Dawid (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-08-04 19:11

Witam. Pisze bo wysiadam już psychicznie. Bylem z pewna dziewczyna 4 lata. Wszystko bylo pieknie, lecz po 4 latach okazalo sie ze zdradza mnie ze swoim szefem.Co bezczelnie skomentowala gdy zapytalem iz byla to milosc od pierwszego wejrzenia. Odszedlem. Pomijajac to ze zerwalem dla niej prawie calkowicie kontakt z rodzina poniewaz jej nie akceptowala, wyjechalem do Londynu. Po rozstaniu jakos udalo mi sie naprawic relacje z moja rodzina, psychicznie sie pozbieralem. Jednak po roku od rozstania psikus urodzila dziecko. Myślałem ze ma na tyle odwagi aby ustalic ojcostwo bo jak wczesniej pisalem zdradzala mnie. Jednak na moja prosbe odpisala śpię***laj. Mam pytanie, czy powinienem dochodzić prawdy przed sadem? Boli mnie to ze moge byc ojcem i o tym nie wiedziec. Czy Bóg da mi sile?

 Re: Po roku od rozstania urodziła dziecko. Co dalej?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-08-07 11:14

Kolego, jeśli naprawdę dziecko przyszło na świat po roku od absolutnego rozstania, to dziecko to nie może być Twoje, bo żadna ludzka ciąża nie trwa 12 miesięcy, prawda? Piszę to, żebyś ochłonął i zaczął racjonalnie myśleć. Czy Ty w ogóle wiesz, kiedy było Twoje ostatnie zbliżenie seksualne z tą kobietą i kiedy dokładnie dziecko przyszło na świat? Masz konkrety?
Jesli jednak dziecko może być Twoje, na co wskażą daty (o ile nad nimi zapanujesz), możesz podjąć probę ustalenia ojcostwa. Pytanie, co to da, do czego to potrzebne, czy jesteś gotów wziąć na siebie wieloletnią odpowiedzialność za losy dziecka w wymiarze finansowym, może w jakiejś mierze wychowawczym, co do kontaktu itp.). Zatem spokój i jeszcze raz spokój. Ustal daty, przemyśl, na ile jesteś gotów na wzięcie na siebie odpowiedzialności za ewentualne ojcostwo. Czy chodzi Ci "tylko" o to, żeby wiedzieć, czy jesteś ojcem? Co z tą wiedzą dalej zrobisz?
Czyli tak: poukładaj siebie. Także, a może przede wszystkim przed Panem Bogiem. Żebys miał w sobie wiecej pokoju. Ustal fakty. A potem przyjdzie czas na dalsze decyzje.

 Re: Po roku od rozstania urodziła dziecko. Co dalej?
Autor: $?? (---.dab.02.net)
Data:   2017-08-09 14:38

Widzę że jesteś człowiekiem wierzącym. Wolno spytać od kiedy?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: