logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Boje się że odrzucam Boga
Autor: Jacek (---.146.38.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-08-08 16:48

Dzień dobry
Mam problem boje się, że mogę odrzucać Boga. W ostatnim czasie przeżywam duże zamartwianie się nad moja przyszłością z Panem Bogiem. Po zobaczeniu grzechów, błędów poszedłem do spowiedzi, postanowiłem, ze będę próbował unikać swych grzechów, modlę się do Pana. Aczkolwiek mam dziwne uczucie, że świadomie odrzucam Pana Boga, że mogę nie chcieć zbawienia a ja bardzo chce do Pana Boga wrócić :( . Co mam robić?

 Re: Boje się że odrzucam Boga
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-08-08 18:53

Jacku, świadomość to stan umysłu, w którym masz wpływ na własną reakcję.
Z czego wynika Twoje uczucie odrzucenia Pana Boga? Jesteś na etapie młodzieńczego buntu, czy może doświadczasz przeżyć, które powodują zachwianie wiary? Może jakieś praktyki w których szatan ma panowanie nad Tobą?
Zaczęłabym od pytania czy Twoja wiara jest świadoma, oparta na nauce Chrystusa, ma podwaliny w zgłębianiu tej nauki przez czytanie Pisma Świętego?
Czy przystąpienie do spowiedzi było spowodowane przez to, że chciałeś być lepszym człowiekiem czy też wynikało z głębokiej potrzeby nawiązania bliskiej więzi z Panem Bogiem, tak bliskiej, że chcesz Mu ufać w każdej sprawie, że zechcesz powierzyć Mu każdą troskę, również tę, o której napisałeś, że stoisz na rozdrożu?
Jak odpowiesz w swoim sumieniu na powyższe pytania to wróćmy do świadomego odrzucania Pana Boga.
Czy znając naukę Chrystusa, sens Sakramentu pokuty i pojednania można odrzucić świadomie perspektywę zbawienia, życia wiecznego, Miłości Bożej, miłości tak wielkiej, że nie ma sobie równej.

Co zrobić? Modlić się, modlić się szczerą rozmową przed Najświętszym Sakramentem, w którym jest żywy Jezus Chrystus. Modlić się do Ducha Świętego o oświecenie, z czego wynikają trudności i walczyć z nimi świadomie, czerpiąc wskazania do walki z Pisma Świętego. Znajdziesz tam odpowiedź na wszystkie rozterki, na to jak i dlaczego walczyć z grzechem.
Podczas kolejnej spowiedzi wyjaw kapłanowi swoje obawy, może wspólnie znajdziecie źródło zła, które odciąga Cię od pragnienia zbawienia.
Wiara to ciężka praca, często walka z przeciwnościami, wątpliwościami, wrogim nastawieniem innych, pokusami.

Wiara to łaska Boża, nie wystarczy zechcieć, trzeba o tę łaskę prosić w modlitwie.
Pan Bóg wystawia nas na próby wierności. Wierności nie tylko wtedy, gdy jest dobrze, bo to jest łatwe, ale również wierności wtedy, gdy są trudności, wątpliwości.
W każdym czasie czuwa przy nas ten sam kochający Pan Bóg.
Przez systematyczną lekturę Pisma Świętego i modlitwę Słowem poznawaj prawdziwe oblicze Boga i pełnij Jego wolę. Ten fragment na zachętę pragnienia zbawienia:

"A jednak głosimy mądrość między doskonałymi, ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających. Lecz głosimy tajemnicę mądrości Bożej, mądrość ukrytą, tę, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, tę, której nie pojął żaden z władców tego świata; gdyby ją bowiem pojęli, nie ukrzyżowaliby Pana chwały; lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało,
ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują." (1 Kor 2,6-9)

 Re: Boje się że odrzucam Boga
Autor: Zaufany (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-08-09 16:50

Czytaj Pismo Święte, a jeśli wykonujesz jakąś czynność - nagrań audio.

Np. podczas zmywania naczyń, sprzątania zacznij przesiąkać Pismem Świętym, rozmawiaj z Bogiem, staraj się walczyć z grzechem, który Cię od Niego oddala.
Proś Boga, by Ci pomógł walczyć z grzechem, bo samemu nie dajesz sobie rady.

Rozmawiaj z Jezusem Chrystusem na temat Twojej przyszłości, mów o swoich obawach, o tym co Cię od Niego oddala, proś o rozwiązanie i dziękuj za to, że jest :)

 Re: Boje się że odrzucam Boga
Autor: Iza (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-08-09 22:35

Ufać i kochać.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: