logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Biblia Poznańska vs Biblia Tysiąclecia
Autor: Zaufany (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-08-09 00:09

posiadam Biblię Jerozolimska jest troszkę za duża by się z nią poruszać postanowiłem kupić sobie mała ale oglądając różne kanały youtube np DobraNowina dowiedziałem się o Biblii Poznańskiej która jest a bynajmniej wydaje się być lepsza od Tysiąclecia niżej napiszę co mnie przekonuje do Tysiąclecia a co do Poznańskiej.

Biblia Tysiąclecia plusy:
- Zieliński i Świderski używają tych przekładów
- Nagrania audiobooki mp3 są w wersji tysiąclecia (super nagranie http://bibliaaudio.pl)
- Aplikacja na telefon jest w przekładzie tysiąclecia
- Aplikacja Modlitwa w Drodze chyba jest też w przekładzie tysiąclecia ale starsze wydanie
- w kościołach jest czytana ta wersja
Minusy:
- jest mniej zrozumiała w porównaniu z Poznańska

Biblia Poznańska plusy:
- Kapusta czyta tą i poleca dla osób które chcą ją studiować
- Według Rankingu najlepszy przekład tzn najdokładniejszy
Minusy:
- brak aplikacji na telefon można jedynie odczytać w .pdf Nowy Testament
- brak internetowej wersji gdzie swobodnie można czytać są jedynie wyszukiwarki/porównywarki

Nie wiem który przekład wybrać nie wiem czy nie będzie mi się myliło jeśli wybiorę Poznańska a będę słuchać audiobooków tysiąclatki - ogólnie chcę przesiąknąć Pismem Świętym chcę uczyć na pamięć więc ważne dla mnie jest którego przekładu najlepiej od tygodnia rozmyślam czytam i porównuje nadal nie mogę się zdecydować proszę o dobre słowo w tej sprawie :)

 Re: Biblia Poznańska vs Biblia Tysiąclecia
Autor: MarryLu (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2017-08-09 00:33

Dobrze czytać różne przekłady i w ten sposób przesiąkać Pismem Świętym. Ograniczając się do jednego można dojść do miejsca, w którym przestajemy słuchać co mówi do nas słowo, bo doskonale je znamy na pamięć. Słuchamy, ale nie słyszymy, bo już na początkowe 2-3 wyrazy jakiejś perykopy dopowiadamy sobie resztę prześlizgując się po tekście.

 Re: Biblia Poznańska vs Biblia Tysiąclecia
Autor: Ania (---.interkonekt.pl)
Data:   2017-08-09 08:23

Kiedyś nie mając jeszcze swojego Pisma Świętego pożyczałam do czytania Biblię Poznańską. Była dla mnie bardziej zrozumiała i komentarze bardzo mi pomagały. Teraz korzystam z wydania Biblii Tysiąclecia - taką po prostu zakupiłam, też ma komentarze, ale nie takie jak w Biblii Poznańskiej. Mnie bardziej do serca przypadła Biblia Poznańska, ale może to wyłącznie kwestia gustu, a może też kwestia wielkości czcionki itp. Poznańska była w tomach, miała grube kartki i dużą czcionkę, moja Tysiąclatka ma kartki jak bibułka i malutką czcionkę, stąd może gorzej się czyta. Jeśli ma Pan możliwość posiadać obie, to wydaje mi się, że warto. Osobiście nie korzystam ani z audiobooków ani z telefonu, czytam Pismo Święte "na papierze", więc tylko w tej kwestii mogę się wypowiedzieć.

 Re: Biblia Poznańska vs Biblia Tysiąclecia
Autor: $?? (---.dab.02.net)
Data:   2017-08-09 14:16

Dobre słowo - kup obie. Kapusta tylko kiszona - najdrowsza.

 Re: Biblia Poznańska vs Biblia Tysiąclecia
Autor: Zaufany (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-08-09 16:18

Oki:) kupię przekład poznański :)
teraz kolejne pytanie czy ktoś kupował paginatory i sam je przyklejał czy nie będzie z tym problemu?

Czy ktoś pomoże mi z wyborem sklepu w którym otrzymam najnowsze wydanie Biblii Poznańskiej?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: