logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się nawrócić?
Autor: Kuba (---.146.36.150.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-08-10 14:19

Witam, w ostatnim czasie stwierdziłem, że chcę się nawrócić ale nie wiem jak to zrobić. Powie mi ktoś jak?

---
Forowicze odpowiadają np. w tych wątkach: (klik).

z-ca moderatora

 Re: Jak się nawrócić?
Autor: kolega (---.mf.gov.pl)
Data:   2017-08-11 08:21

Jeśli to nie prowokacja, to podpowiem: nawracanie się to pewien proces, który trwa całe życie. Oznacza on podjęcie walki ze swoimi grzechami (z pomocą Boga) i praktykowanie miłości względem Boga i bliźnich. To tak ogólnie.
O szczegółach trudno mówić, na pewno dobra jest spowiedź regularna ze swoich grzechów, msze św., modlitwa - ale to nie wszystko. Pomocne jest wstąpienie do jakiejś wspólnoty, gdzie można głębiej przeżywać i praktykować swą wiarę, konkretnie z bliźnimi. Potrzebna jest pewna formacja.
To tylko takie wstępne wskazówki, bo każdy ma jakąś swoją drogę, i jednemu Bóg przeznaczył nawrócenie niczym mnichowi z filmu "Wyspa", a inny będzie się nawracał w małżeństwie, dźwigając i akceptując grzechy współmałżonka. Jednemu Bóg da dar łez i żalu za grzechy, inny będzie miał co innego. Każdego dnia od nowa, od nowa, od nowa, a jeśli grzeszysz - podnosisz się i idziesz dalej.
Tak naprawdę nawrócenie i ogólnie chrześcijaństwo to sprawy głębokie, których nie da się wyczerpująco opisać przez neta. Trzeba je przeżyć. Jeśli masz w sobie takie pragnienie to już coś, proś Boga o realizację, bo to od Niego wszystko ma początek i dzięki Niemu się realizuje.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: