logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chrześcijanin a pożyczanie pieniędzy.
Autor: Mateusz (21 l.) (---.proflink.pl)
Data:   2017-09-04 13:13

Witajcie, chciałbym poruszyć pewien temat związany z finansami. Mam swoją pracę i zarobki, skromne, bo skromne, ale są. Staram się dokładać miesięcznie na opłaty itp bo mieszkam jeszcze z rodzicami,oprócz tego sam sobie gotuję, w domu jem tylko jedno danie obiadowe.

Ojciec ostatnio pożyczył ode mnie pewną kwotę i teraz ociąga się z oddaniem pewnej części, choć zwracam mu uwagę. Wiem, że Pan Jezus mówi, żeby pożyczać/ dawać i nie oczekiwać niczego w zamian, no ale co jeżeli on jest alkoholikiem i połowę z tych pieniędzy wydał na alkohol i papierosy ? Czy mogę się upominać o te pieniążki ? Z ojcem od zawsze było źle, wszystko wypominał mi, nawet jedzenie. Nie chcę za bardzo mieć z nim nic wspólnego, odcinam się od niego, przebaczyłem na ile potrafię, ale po prostu nie chcę, tym bardziej, że jego zachowanie dużo się nie zmieniło...

Podobnie koleżanka w pracy. Wiem, że jej mąż poszedł do więzienia, a Ona ma dwójkę dzieci, pożycza ode mnie czasami po kilka złotych, staram się nawet o tym nie pamiętać, ale widziałem jak ostatnio po pracy kupowała piwo, nie wiem już co myśleć...

Jak wygląda kwestia chrześcijanina a pożyczania komuś? Sam staram się od nikogo nie pożyczać.

 Re: Chrześcijanin a pożyczanie pieniędzy.
Autor: Tionne (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2017-09-24 14:28

Jak widzisz ze kasa idzie na alkohol, to zrozumiałe, że juz wiecej ich nie dawaj. Lepiej zapytaj co mozesz kupic, w miarę mozliwosci. Mozna pozyczac ale z rozwaga jak wiesz na pewno że te pieniadze idą na dobre cele i wiesz ze mozesz tej osobie ufac bo ci odda. Lepiej tez jej pomóc sie ustatkowac, pomoc w znalezieniu pracy jak jej nie ma. Bo takie ciągłe pozyczanie tylko utwierdzi ta osobę, że nie trzeba nic robic, 'no bo on mi i tak pozyczy'.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: