logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Objawienia fatimskie i różaniec
Autor: Piotr (---.static.icpnet.pl)
Data:   2017-09-05 13:07

Szczęść Boże.
Czy katolik może nie uznawać objawień fatimskich? Powiem szczerze, że im więcej czytam na temat tych objawień tym bardziej wydają mi się one nie-Boskie, tzn. samo to, co mówi Maryja, tzn. skupienie się na oddawaniu czci Jej a nie Panu Jezusowi (np. ustanowienie nabożeństwa do Jej Niepokalanego Serca, a nie nabożeństwa związanego z Panem Jezusem), że to Ona może pomóc i uratować świat itd. Nie pasuje mi to do Jej skromnej postawy z Pisma Świętego. Dodatkowo cud słońca, który miał miejsce również podczas objawień w Heroldsbach, a których Kościół nie uznał, co mogłoby wskazywać, że były to cuda szatańskie. W objawieniach przewija się również wątek odmawiania różańca, ale przecież różaniec nie został dany przez Pana Boga a przywieziony przez rycerzy z wypraw krzyżowych i zaczerpnięty od muzułmanów, czy w związku z tym nasz Pana kazałby się posiłkować czymś od innowierców?
Z Panem Bogiem.

 Re: Objawienia fatimskie i różaniec
Autor: A2 (---.dynamic-ww-11.vectranet.pl)
Data:   2017-09-05 20:26

Z tego co wiem, Kościół uznał Fatimskie objawienia za prawdziwe, zatem spokojnie można wierzyć też. Ale wiara w objawienia prywatne nie jest obowiązkiem.

Różańcowej modlitwy nie wymyślili muzułmanie. O historii różańca możesz przeczytać tutaj: (klik).

Szukaj i badaj dalej, drąż temat - to umacnia wiarę.

 Re: Objawienia fatimskie i różaniec
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-05 21:22

Panie Piotrze, "Katolik" to nie jest stan umysłu, ale stan duszy i wiary, co oznacza, że wierzymy w Ducha Świętego, który czuwa nad Kościołem. Co za tym idzie, wierzymy, że Kościół ten kierowany przez Ducha Świętego podejmuje słuszne rozeznanie, również w kwestii prawdziwości objawień.
Pan Jezus dał nam Maryję za Matkę, dlaczego więc nie mielibyśmy uczestniczyć w nabożeństwie o Jej wstawiennictwo? Kto skuteczniej wstawi się za nami u Syna, aniżeli Matka? Maryja nie chciała ustanowić nabożeństwa, aby połechtać swoją dumę - Ona chce dla nas, jak najlepiej. Modlimy się "Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza", aby uprosiła u Syna o potrzebne nam łaski.
A wszystko dzieje się z Woli Boga, ona ją wypełnia nie dlatego, że takie ma widzi-mi-się, ale dlatego, że Pan Bóg posyła Ją do nas ku pouczeniu, poratowaniu, dodaniu nadziei.

Argumenty, że cośtam pochodzi z czegośtam są zwykle przedstawiane ku zrujnowaniu wiary, vide Boże Narodzenie zgapione od Rzymian, święto zmarłych od pogan itede, nie służy to dobremu. Natomiast sznurek z koralikami dla porządku modlitewnego w modlitwach powtarzających się, nie jest chyba opatentowany przez jakaś cywilizację. Kiedy zapomnę zabrać różańca z domu, to odmawiam go na palcach. Wie Pan, że Mahomet też modlił się na palcach? Myśli Pan, że robię to, bo ukradłam pomysł Mahometa, czy dlatego, że to oczywiste rozwiązanie? ;)

 Re: Objawienia fatimskie i różaniec
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2017-09-05 22:49

Pan Jezus przyszedł na świat przez Maryję, uczynił Ją Królową nieba i ziemi, słuchał i słucha wszystkiego, co Ona Mu powie. Czy to mało, by oddawać jej cześć?

 Re: Objawienia fatimskie i różaniec
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-09-06 00:04

A zauważyłeś może, że różaniec polega nie tylko na recytacji zdrowasiek, ale i na rozważaniu tajemnic z życia Chrystusa, którego i Ty nazywasz naszym Panem? I że bez Chrystusa Maryja nie miałaby ważnego miejsca w naszej wierze?
A i samo "Zdrowaś" koncentruje się na tajemnicy wcielenia - opiewa błogosławiony owoc łona Maryi, Pana Jezusa. To ze względu na Niego Ona jest pełna łaski... Oddawanie czci Matce Bożej bez Chrystusa nie miałoby sensu. Bez Niego nie byłaby Matką Boga...

 Re: Objawienia fatimskie i różaniec
Autor: Piotr (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-09-06 10:36

Dziekuje Wam za odpowiedzi, a A2 również za link. Z Panem Bogiem!

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: