logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie umiem uwierzyć w Boga, nie czuję Go.
Autor: Kinga (gimnazjum) (185.172.86.---)
Data:   2017-09-13 23:53

Chodzę do gimnazjum, od ok 1,5 roku cierpie na nerwice lękową. Ostatni rok był dla mnie bardzo ciężki pod względem psychicznym i fizycznym. Dlatego od jakichś 2 miesięcy zaczęłam się zastanawiać nad sensem cierpienia i wiarą. Zauważyłam że zawsze 'wierzyłam' bo byłam (i jestem) wychowywana w rodzinie katolickiej. Tyle że teraz jak o tym myślę to czuję że w Boga nie wierzę. Staram się, modlę się do świętych, na mszy próbuję skupić się najbardziej jak mogę, chcialabym być blisko Boga ale potrafię, nie czuję Go wcale. Nie wiem co mają na myśli ludzie mówiący 'po prostu Go usłysz' itd. Co to znaczy? Nie umiem chociaż bardzo chce. Mam wrażenie że 'na siłę' przypisuję jakieś rzeczy Bogu, chodź pewnie to albo przypadki albo moja wina. Mam w sobie bardzo dużo sprzeczności. Każda myśl się ze sobą kłóci, podczas modlitwy z jednej strony wmawiam sobie że modlę się szczerze a z drugiej nie wiem czy to robię i wydaje mi sie że modlę sie nieszczerze itd. Takich przykładów są setki. Nie wiem już co zrobić...

 Tematy Autor  Data
 Nie umiem uwierzyć w Boga, nie czuję Go. nowy Kinga (gimnazjum) 
  Re: Nie umiem uwierzyć w Boga, nie czuję Go. nowy Franciszka 
  Re: Nie umiem uwierzyć w Boga, nie czuję Go. nowy Estera 
  Re: Nie umiem uwierzyć w Boga, nie czuję Go. nowy Róża 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: