logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Nagle zapragnąłem pójść do kościoła.
Autor: Tomek (---.interkonekt.pl)
Data:   2018-01-13 18:59

Kościół jest dla grzeszników oraz dla świętych. Kościół jest dla człowieka wykształconego oraz dla człowieka prostego. Kościół jest dla pięknych oraz brzydkich. Kościół jest dla pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Kościół jest dla bogatych i biednych. Kościół jest dla zdrowych oraz chorych. Kościół jest dla każdego, bo dla Pana Boga nie ma ludzi lepszych i gorszych. Jeśli chcesz, to idź w niedzielę do kościoła parafialnego na Mszę Świętą. Wcale na samym początku nie musisz odbywać Spowiedzi Św. czy przyjmować Najświętszego Sakramentu. Wcale nie musisz modlić się z innymi wiernymi. Wcale nie musisz dawać na na tacę na potrzeby utrzymania księży i Kościoła. Po prostu przyjdz i posłuchaj, poczuj atmosferę spotkania z Bogiem. Po co masz oglądać w serialu o relacji z zakonników z Bogiem, jak sam możesz tego doświadczyć? Każdy ksiądz jest człowiekiem. I dlatego może mylić się i grzeszyć. Ale dla nas chrześcijan nie księża są najważniejsi. Najwyższym autorytetem jest Bóg. Zdarzają się gorszące sprawy księży i wiernych w Kościele, za co Ciebie jako katolik przepraszam. Ale czy to słuszny powód by rezygnować ze Zbawienia czy z Pana Boga? Czy księżom pomożesz być lepszym jak nie przyjdziesz do kościoła? Czy pomożesz być lepszym drugiemu człowiekowi oceniając, osądzając czy krytykując destrukcyjnie?. Zachęcam Ciebie do czytania Pisma Świętego, na przykład tutaj:
www.katolik.pl/modlitwa.html
Zachęcam Ciebie do modlitwy modlitwą Ojcze nasz czy Zdrowaś Maryjo. Modlitwy proste i pospolite, ale tylko z pozoru. Warto nad tymi modlitwami podjąć refleksje i powoli smakować każde słowo:
www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIV-2.htm

 Tematy Autor  Data
 Nagle zapragnąłem pójść do kościoła. nowy Nie warte uwagi (22 l.) 
  Re: Nagle zapragnąłem pójść do kościoła. nowy A2 
  Re: Nagle zapragnąłem pójść do kościoła. nowy Ktoś 
  Re: Nagle zapragnąłem pójść do kościoła. nowy wyszywaczekwredny 
  Re: Nagle zapragnąłem pójść do kościoła. nowy Tomek 
  Re: Nagle zapragnąłem pójść do kościoła. nowy xxa 
  Re: Nagle zapragnąłem pójść do kościoła. nowy Miłosz 
  Re: Nagle zapragnąłem pójść do kościoła. nowy Kalina 
  Re: Nagle zapragnąłem pójść do kościoła. nowy Miłosz 
  Re: Nagle zapragnąłem pójść do kościoła. nowy Anna 
  Re: Nagle zapragnąłem pójść do kościoła. nowy 3393 
  Re: Nagle zapragnąłem pójść do kościoła. nowy Miłosz 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: