logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy jest sens dalej się modlić?
Autor: Pluszak (18 l.) (---.play-internet.pl)
Data:   2018-01-17 16:37

Witam, dręczy mnie to pytanie, ale może najpierw trochę nakreślę sytuację. Mam teraz 18 lat. Prawie od zawsze byłem samotny, nie miałem przyjaciół ani znajomych. Trafiłem do patologicznego gimnazjum użyte byłem przysłowiowym kołem ofiarnym. Zawsze byłem dużo bardziej wierzący niż rówieśnicy, którzy w tym gimnazjum bili, palili, pili, nawet kiedyś doszło do gwałtu w szkole. Było mi bardzo ciężko, a te 3 lata znęcania się psychicznego i fizycznego zostawiły piętno na mojej psychice. Nie wierzę w siebie, boję się ludzi, odtrącenia, jak np. ktoś wybuchnie śmiechem na korytarzu to od razu mam jakiś lęk że to że mnie, niew wychodzę z domu. Nie potrafię nawiązywać znajomości i mam lęk przed odrzuceniem przez płeć przeciwną przez co jako prawie jedyny byłem na studniówce sam. Zamknąłem się w sobie i moje ostatnie 6 lat życia spędziłem przed komputerem grając w gry. Na ten moment żyje tylko tym, że przyjdę do domu że szkoły, i włączę komputer. Cały czas życie zawierzałem Bogu, aż wstąpiłem do parafialnej wspólnoty neokatechumenalnej. Nagle w mym życiu zaczęły dziać się cuda. Wyszedłem na prostą, nawet poznałem fajną dziewczynę. Ale nagle po jakimś miesiącu WSZYSTKO runęło. Ona zerwała, w szkole i domu pojawiły się problemy, zbliżającą się matura również nie pomaga. Bardzo ciężko mi tak żyć, nie mam w nikim oparcia. Dręczy mnie ciągła depresja. Od jakiegoś miesiąca modlę się, aby Jezus wyciągnął mnie z tego dołka, albo żeby już mnie zabrał, bo nie chcem.już tak dłużej żyć. Ale jaki jest sens modlitwy skoro Bóg i takvrobi co chce. Ciągle mi coś daje a potem odbiera, a to sprawia cierpienie. Aby ukoić nerwy coraz częściej sięgam po alkochol. Nie wiem co mam robić, czy Bóg obraził się na mnie? Czy mam dalej wierzyć że jego pomoc kiedykolwiek nadejdzie? Nie chce mi się już tego dalej ciągnąć, dlaczego Bóg nie chce mi pomóc?

 Re: Czy jest sens dalej się modlić?
Autor: 3393 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-01-17 19:58

Chłopie, jesteś uzależniony od komputera i alkoholu. I dziwisz się, że Ci się nic nie klei?
W czym Bóg ma Ci pomóc?
W przejściu kolejnego levela czy w zdobyciu kasy na piwo?
Ile godzin dziennie poświęcasz na naukę do matury?
Ile czasu w tygodniu poświęcasz dotychczasowym znajomym?
Chłopie, w czym Bóg ma Ci pomóc?

 Re: Czy jest sens dalej się modlić?
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2018-01-17 20:58

Pan Bóg nie daje i nie odbiera. Zacznij od psychologa. Masz depresję, to zwykła choroba. To się leczy.

 Re: Czy jest sens dalej się modlić?
Autor: Zawiedziona (---.play-internet.pl)
Data:   2018-01-20 12:59

Jestes mlodym człowiekiem wszystko przed toba. Przede wszystkim odstaw alkohol. Jestes w grupie przy kosciele to juz dobry krok i modl sie a Pan Bog na pewno w odpowiednim momencie postawi na drodze i dziewczyne i wspanialych ludzi bo tacy sa. A odnosnie gimnazjum staraj sie juz do tego nie wracac. A w podbudowie swojej wartosci moze poszukaj jakiegos psychologa, moze popros rodzicow o pomoc, porozmawiaj z nimi. Wiem ze czesto czlowiek zamyka sie w sobie bo nie chce nikomu glowy zawracac albo ze może ktos nie zrozumie. Musisz wyrzucić to z siebie a na pewno bedzie ci lzej. Spróbuj porozmawiac, moze zacznij od mamy.

 Re: Czy jest sens dalej się modlić?
Autor: Dominika (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-01-23 17:28

współczuje Ci. Może porozmawiaj z zaufanym księdzem? Są księża psychologowie. Jeśli udałoby Ci się z takim porozmawiać to by było super.

 Re: Czy jest sens dalej się modlić?
Autor: Dorota (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2018-01-26 10:21

Nie bój się i nie myśl tak, że Pan Bóg cię opuścił. Jest cały czas z Tobą. Jesteś wrażliwym człowiekiem, wszystko bierzesz do siebie i dlatego jesteś w takim stanie. Idź do rodzinnego lekarza lub psychiatry. Niczego się nie wstydź. Leki ci pomogą. Skup się na maturze. Proś Pana Jezusa żeby się wszystkim zajął i powierz mu wszystkie twoje sprawy, radości i smutki, kłopoty i łzy. A już Pan Jezus się tym zajmie. Zobaczysz, ZAUFAJ. Mów codziennie JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ.

 Re: Czy jest sens dalej się modlić?
Autor: Andy Pandy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-01-29 14:45

Polecam Ci spotkania modlitewne z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Potrzebna Ci pomoc drugiego człowieka abyś odnalazł drogę do Pana Boga, który jest Miłością i Miłosierdziem. Np. www.mimj.pl albo
http://odnowa.jezuici.pl/

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: