logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Flp 2,13. Czy nasz ślub za dwa lata jest wolą Bożą?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2018-06-17 00:45

Jurku, dziękuję za szczerą odpowiedź. Napisałeś kiedyś, że zaczniesz terapię z psychologiem. Obawiałam się, że się rozmyśliłeś i postanowiłeś działać na własną rękę. Piszesz jednak o przeszkodach obiektywnych, a to zasadniczo zmienia postać rzeczy.

Bardzo mnie cieszy, że dzięki wartościowej lekturze (zapewnia o tym przedmowa do poradnika o. J. Augustyna SJ) i Bożej łasce (w nią nie wątpię :) ) robisz postępy. Mam nadzieję, że pamiętasz o słowach autorki, Dominiki Krupińskiej:

"Trzeba wyraźnie podkreślić, że książka ta nie stanowi terapii syndromu DDA ani jej nie zastępuje. Sprawami tymi powinni się zajmować wykwalifikowani specjaliści ds. terapii uzależnień i współuzależnień; tutaj są one poruszane tylko w zakresie mającym wpływ na sferę religijną człowieka i jego sposoby funkcjonowania w Kościele. Po drugie, książka ta nie jest również tożsama z kierownictwem duchowym; nie zastępuje ani kierownika duchowego, ani duszpasterza, ani tym bardziej spowiednika. Po trzecie, nie jest ona superpodręcznikiem zapewniającym cudowne rozwiązanie wszystkich problemów. Jest wyłącznie poradnikiem napisanym z własnego doświadczenia i na podstawie wiedzy naukowej, proponującym pewne metody łagodzenia trudności doświadczanych w życiu religijnym i we wspólnocie Kościoła przez osoby cierpiące na syndrom DDA. Jeśli dzięki niej komuś uda się zmienić wyuczone w dzieciństwie, nieprawidłowe sposoby myślenia, odczuwania i zachowania, zmniejszyć doświadczany w codziennym życiu dyskomfort i podnieść jakość funkcjonowania zarówno osobiście, jak i w społeczności czyli, jednym słowem, zbudować sobie szczęśliwsze życie a także pogłębić i uzdrowić relację z Bogiem i Kościołem, zadanie, które sobie postawiłam, zostanie spełnione".

Od siebie chciałabym dorzucić jeszcze jedno, choć prawdopodobnie w jakimś innym wątku już Ci to pisałam. Pamiętaj, że Twoja dziewczyna NIE jest Twoją terapeutką. To nie jest jej rola. Nie przekształcajcie Waszej relacji w Twoją terapię.

Może spróbujcie wprowadzić do Waszych spotkań więcej luzu :) Zróbcie razem, raz i drugi, a potem kolejny, coś mało ważnego, co będzie sprawiać Wam obojgu radość. Bez żadnych obaw, że zmarnowaliście czas na przygotowanie się do roli małżonków.

 Tematy Autor  Data
 Flp 2,13. Czy nasz ślub za dwa lata jest wolą Bożą? nowy Jurek 
  Re: Flp 2,13. Czy nasz ślub za dwa lata jest wolą Bożą? nowy Kasia 
  Re: Flp 2,13. Czy nasz ślub za dwa lata jest wolą Bożą? nowy B. 
  Re: Flp 2,13. Czy nasz ślub za dwa lata jest wolą Bożą? nowy Marek_Piotrowski 
  Re: Flp 2,13. Czy nasz ślub za dwa lata jest wolą Bożą? nowy Ј 
  Re: Flp 2,13. Czy nasz ślub za dwa lata jest wolą Bożą? nowy Jurek 
  Re: Flp 2,13. Czy nasz ślub za dwa lata jest wolą Bożą? nowy Ј 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: