logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kolega nie lubi wyjeżdżać.
Autor: Piotr (---.play-internet.pl)
Data:   2019-03-20 20:56

Bardzo chcę przekonać kolegę do rekolekcji oazowych organizowanych w sąsiedniej wsi. Kolega jednak odmawia że woli siedzieć w domu nie lubi wyjeżdżać, myślę że mu po prostu się nie chce lubi brakuje odwagi, ja nie daję za wygraną. Dodam że to nie pierwsza osoba która przekonuje ale dwie poprzednie udało mi się. Może byliście w podobnej sytuacji? Możecie coś doradzić? Dziękuję.

 Re: Kolega nie lubi wyjeżdżać.
Autor: E. (---.centertel.pl)
Data:   2019-03-21 21:03

Wiesz co, może jednak nie naciskaj za bardzo. To co dobre dla Ciebie nie musi być dobre dla kolegi. Bóg do każdego znajdzie drogę, ale nie zawsze spotkanie z Bogiem musi nastąpić właśnie na oazie. Jestem z tych osób, które nie lubią wyjeżdżać i więcej do Boga zbliżyła mnie modlitwa osobista w ciszy (ale oczywiście Msze w naszym kościele parafialnym też), Biblia i książki religijne oraz indywidualne rozmowy z niektórymi ludźmi niż jakiekolwiek zbiorowe rekolekcje i pielgrzymki. W czasach licealnych i studenckich próbowałam się przełamać i bywałam na rekolekcjach wyjazdowych. Ale kończyło się na tym, że skupiałam się na tym jak "przetrwać". Jestem z natury dosyć nieśmiała i introwertyczna, a tam było sporo ludzi i niekomfortowo się czułam dzieląc pokój z kilkoma osobami, byłam wiecznie niewyspana (ziewałam jak hipopotam), bo jakoś trudno mi było zasnąć w obcym miejscu, i modliłam się szczerze tylko to, żeby szybko ten czas minął i żebym mogła wrócić do domu :-)
Jednym słowem: wspaniale, że troszczysz się o kolegę i myślę, że trzeba ludzi zapraszać, ale są pewne granice i jak ktoś odmawia, to trzeba to przyjąć. Zamiast tego pomódl się za kolegę, by podjął właściwy wybór i może jeszcze się zdziwisz, jak się zgłosi na rekolekcje z własnej woli.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: