logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mogę dać księdzu kartkę z grzechami?
Autor: Marcin1337 (---.204.0.243.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-03-27 18:47

Witam, jestem osobą która ma problem z wymową, chciałbym się zapytać czy można dać księdzu kartę z grzechami czy musze je przeczytać? Myślę że musze przeczytać ale chciałbym się zapytać czy można dać księdzu kartkę

 Re: Czy mogę dać księdzu kartkę z grzechami?
Autor: komputer zapomiał (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2021-03-28 03:29

Nie wiem co to za wada wymowy. Ale jeśli jąkanie się, to kartka będzie aktem miłosierdzia.

 Re: Czy mogę dać księdzu kartkę z grzechami?
Autor: A2 (---.rogozno.vectranet.pl)
Data:   2021-03-28 17:22

Może warto umówić się z kapłanem na spowiedź poza czasem kolejek świątecznych albo standardowych kilku minut dyżuru księdza przed Mszą świętą.

 Re: Czy mogę dać księdzu kartkę z grzechami?
Autor: Marek (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-03-28 18:07

Albo umów się, Marcinie1337, na spowiedź poza konfesjonałem, prosząc o zarezerwowanie dłuższego czasu.

 Re: Czy mogę dać księdzu kartkę z grzechami?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-03-28 22:15

Można podejść do księdza po mszy św. w zakrystii i umówić się na spowiedź. Poza tym nie wiemy, jak głęboka jest ta wada i czy naprawę uniemożliwia kontakt telefoniczny.
Nie wiemy, na ile jest to rzeczywisty problem, na ile obawa. I może przy mówieniu głośno problem jest mniejszy niż przy konfesjonałowym szepcie.
Niezależnie od tego: tak, można i należy się umówić.

 Re: Czy mogę dać księdzu kartkę z grzechami?
Autor: AsiaBB (---.play-internet.pl)
Data:   2021-03-30 14:12

Jeżeli wada wymowy sprawia, że nie da się zrozumieć, co mówisz, myślę, że kartka to dobry pomysł, bo ksiądz musi wiedzieć, jakie grzechy wyznajesz. Tylko go uprzedź. A jeśli po prostu wstydzisz się seplenienia albo innej wady artykulacji, to nie wyręczaj się kartkami tylko pędem do logopedy. Zresztą tak czy siak warto iść do logopedy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: