logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak wyobrażać sobie sceny z Biblii?
Autor: Aleksandra (---.ip-167-114-11.net)
Data:   2023-01-28 12:09

Próbuję (rzadko co prawda) modlić się metodą św. Ignacego, ale problemem jest dla mnie wyobrażanie sobie scen z Pisma Świętego. Niektóre sceny łatwiej mi sobie wyobrazić, ale najczęściej jest to trudne. Zniechęca mnie konieczność wyobrażania sobie mnóstwa szczegółów takich jak np. pogoda, zachowania postaci, ich wszystkie słowa, wydarzenia, gesty. Pismo Święte nie jest tak plastyczne w opisach jak np. powieści, nie czyta się go lekko. Kiedy czytam powieść, obrazy w wyobraźni nasuwają się same, o ile autor nie ma ciężkiego pióra. Kiedy czytam Pismo Święte, nierzadko mam trudności ze skupieniem się na czytanym tekście, bo brakuje mi często tej lekkości, a czytam je codziennie, choć zwykle nie jako część modlitwy medytacyjnej.

Zauważyłam, że bardziej czasem trafi do mnie jedna rzecz lub dwie z danego fragmentu i te staram się rozwijać w wyobraźni, do nich się odnosić. Nie próbuję na siłę szukać wyobrażeń. Ale nie wiem, czy o to chodzi. Nie wiem, jak uczył św. Ignacy. Kiedy myślę o tym, że miałabym wyobrażać sobie wszystko, to jestem zniechęcona i wydaje mi się, że takie wyobrażanie sobie przesłoni mi istotę modlitwy. Czy w modlitwie metodą św. Ignacego chodzi o to, że trzeba poprzez wyobraźnię streścić cały przeczytany fragment?

 Tematy Autor  Data
 Jak wyobrażać sobie sceny z Biblii? nowy Aleksandra 
  Re: Jak wyobrażać sobie sceny z Biblii? nowy Hanna 
  Re: Jak wyobrażać sobie sceny z Biblii? nowy Annna 
  Re: Jak wyobrażać sobie sceny z Biblii? nowy Aleksandra 
  Re: Jak wyobrażać sobie sceny z Biblii? nowy Tomasz 
  Re: Jak wyobrażać sobie sceny z Biblii? nowy Joanna 
  Re: Jak wyobrażać sobie sceny z Biblii? nowy Aleksandra 
  Re: Jak wyobrażać sobie sceny z Biblii? nowy Aleksandra 
  Re: Jak wyobrażać sobie sceny z Biblii? nowy zxc 
  Re: Jak wyobrażać sobie sceny z Biblii? nowy Aleksandra 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: