logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2023-03-26 17:30

Spotkałam się z wyjaśnieniem, że frędzle przy płaszczu Jezusa odpowiadają skrzydłom, w których jest uzdrowienie (z cytatu Ml 3, 20 patrz niżej). Uzdrowienia wynikające z dotknięcia się frędzli u płaszcza Jezusa są przejawem wypełnienia się w Jezusie mesjańskiego proroctwa.

Frędzle przy szatach
Nb 15, 37-41
37 I mówił znowu Pan do Mojżesza: 38 «Powiedz Izraelitom, niech sobie zrobią frędzle na krajach swoich szat, oni i ich potomstwo, i do każdej frędzli użyją sznurka z fioletowej purpury. 39 Dla was będą te frędzle, a gdy na nie spojrzycie, przypomnicie sobie wszystkie przykazania Pana, aby je wypełnić - a nie pójdziecie za żądzami swego serca i oczu, przez które plamiliście się niewiernością - 40 byście w ten sposób o wszystkich moich przykazaniach pamiętali, pełnili je i tak byli świętymi wobec swojego Boga. 41 Jam jest Pan, Bóg wasz, który was wyprowadził z ziemi egipskiej, aby być waszym Bogiem. Jam jest Pan, wasz Bóg».
*****
Ml 3, 20
20 A dla was, czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości6 i uzdrowienie w jego skrzydłach6. Wyjdziecie [swobodnie] i będziecie podskakiwać jak tuczone cielęta.
*****
Mt 9, 20
20 Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. 21 Bo sobie mówiła: Żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa. 22 Jezus obrócił się, i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa.
*****
Uzdrowienia w Genezaret
Mt 14, 34-36
34 Gdy się przeprawiali, przyszli do ziemi Genezaret. 35 Ludzie miejscowi, poznawszy Go, rozesłali [posłańców] po całej tamtejszej okolicy, znieśli do Niego wszystkich chorych 36 i prosili, żeby przynajmniej frędzli Jego płaszcza mogli się dotknąć; a wszyscy, którzy się Go dotknęli, zostali uzdrowieni.

Wydaje mi się, że wymienione wyżej frędzle są jakby starodawnym przykładem znanym nam obecnie sakramentaliów; frędzle takie musiały mieć w czasach Jezusa szczególne znaczenie. Czy mamy jakieś informacje, co się stało z płaszczem z frędzlami Jezusa?

 Tematy Autor  Data
 Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy G_JP 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy Magdalena 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy Ja2 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy Magdalena 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy Ja2 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy Magdalena 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy Ja2 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy Magdalena 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy hanna 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy G_JP 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy Magdalena 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy Marta 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy G_JP 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy Marta 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy G_JP 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy G_JP 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy Marta 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy Magdalena 
  Re: Co się stało z Jezusa płaszczem z frędzlami? nowy G_JP 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: