logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wyrozumiały, łagodny spowiednik w Krakowie.
Autor: Maria (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-04-11 16:17

Dzień dobry,

szukam sprawdzonego spowiednika w Krakowie, u którego chciałabym odbyć dłuższą spowiedź oraz rozmowę w razie możliwości. Ważne dla mnie, aby był wyrozumiały, łagodny i chętny do pomocy. Jeśli ktoś miałby kogoś takiego do polecenia to byłabym bardzo wdzięczna gdybyście napisali.

 Re: Wyrozumiały, łagodny spowiednik w Krakowie.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2024-04-12 11:15

Mario,

Nie rozumiem co to znaczy: "wyrozumiały", "łagodny" spowiednik. Czy to znaczy, że inni spowiednicy potrafią "wytargać" penitenta za uszy albo potraktować jakoś bardziej "ulgowo" przy rozgrzeszeniu? Przecież spowiednik nie może dopuścić się "korupcji" religijnej, bo miałby grzech.... :)

 Re: Wyrozumiały, łagodny spowiednik w Krakowie.
Autor: Maria (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-04-12 16:16

Miałam na myśli raczej po prostu człowieka o łagodnym usposobieniu, który przyjmie mnie jak sam Jezus, nie nakrzyczy na wstępie dlaczego tak długo mnie nie było, chętnie wyjaśni parę spraw. Po prostu to dla mnie trudna spowiedź, ale nie chcę, żeby traktował mnie ulgowo.

 Re: Wyrozumiały, łagodny spowiednik w Krakowie.
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2024-04-12 16:55

Wiesz, problem z takim doradzaniem może polegać na tym, że ksiądz, który jest dla mnie najlepszym możliwym spowiednikiem, bardzo mi pomaga w rozwoju życia z Panem Bogiem, może zostać uznany przez Ciebie za nieodpowiedniego. To jest wyjątkowo delikatna i subiektywna sprawa.

 Re: Wyrozumiały, łagodny spowiednik w Krakowie.
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-04-12 22:38

Nie bój się, Mario, że spowiednik Cię ochrzani z powodu długiego okresu od ostatniej spowiedzi. Naprawdę musiałabyś mieć wyjątkowego pecha, żeby natrafić na taką osobę. Rolą spowiednika nie jest osądzanie i karanie grzesznika, ale pomoc mu w walce z grzechem oraz udzielanie rozgrzeszenia. Spowiednicy słyszeli już niejedno i niemal na pewno nie powiesz mu nic takiego, czego jeszcze nie słyszał i co by go szczególnie wzburzyło. Może być jedynie taki problem, że jeśli pójdziesz do spowiedzi np. podczas Mszy i będzie czekało w kolejce kilka osób to wtedy poprosi Cię, żebyś mówiła krótko, żeby nie blokować konfesjonału dla innych. Dlatego proponuję: poszukaj w okolicy kościoła, przy którym są podane godziny spowiedzi i w tych godzinach idź do konfesjonału. Do dowolnego spowiednika. Albo - lepiej - zadzwoń do dowolnego kościoła w swojej okolicy i poproś o umówienie na dłuższą spowiedź.

 Re: Wyrozumiały, łagodny spowiednik w Krakowie.
Autor: Martha78 (---.107.143.41.protonet.pl)
Data:   2024-04-13 03:34

Rozumiem potrzebę Twego serca.
Polecam braci kapucynów na Loretańskiej. "Specjalizują się' w spowiednictwie.

 Re: Wyrozumiały, łagodny spowiednik w Krakowie.
Autor: myszka (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2024-04-13 14:05

Mario, przede wszystkim powiedz o wszystkim Bogu, a On Cię poprowadzi. Spróbuj Mu zaufać.

Jeśli chodzi o te obawy, że ksiądz w konfesjonale nakrzyczy na Ciebie, że tak długo nie byłaś u spowiedzi - wiesz, ja myślę, że właśnie z takiej osoby ksiądz się najbardziej cieszy. Tych, które długo nie były. Cieszy się, razem z Jezusem, że w końcu przyszły. Nieważne po jakim czasie. Ważne, że przyszły. Na pewno na Ciebie nie nakrzyczy. Przeciwnie - Twoja obecność, Twoje przyjście, bardzo go ucieszy. Jeśli było by inaczej, to znaczy, że chyba nie wiedział by czym jest spowiedź i co on robi w konfesjonale. Dlatego nie bój się. Zrób tak, jak napisał Tomasz. A wcześniej powiedz o wszystkim Bogu. On Cię poprowadzi.

 Re: Wyrozumiały, łagodny spowiednik w Krakowie.
Autor: dresiarz (---.centertel.pl)
Data:   2024-04-21 15:00

Również polecam braci kapucynów na Loretańskiej. Byłem tam na spowiedzi po wielu latach. I tak jak wspomniano wyżej, ksiądz nie krzyczał a cieszył się z mojego przyjścia i nawet niezbyt się skupiał na tych moich grzechach.

Konfesjonały mają tam formę pokoi (spowiednik siedzi jakby za ścianą), jest krzesło, klęcznik, chusteczki itp. - cały zestaw potrzebny do takiej spowiedzi. Kapucyni specjalizują się w spowiedzi, jest to chyba jeden z ich charyzmatów. Nie będziesz zawiedziona.

 Re: Wyrozumiały, łagodny spowiednik w Krakowie.
Autor: Weronika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2024-04-24 19:50

Z Krakowa niedaleko jest do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu: www.mbludzm.pl (bardzo dobre połączenie autobusem)
Polecam tam spowiedź :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: