logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg chciałby ze mną żartować tak jak lubię?
Autor: Karol (---.play-internet.pl)
Data:   2024-04-19 13:28

Chwała Trójcy Przenajświętszej,

Czy jeśli nie lubię żartować w sposób chamski. Ale lubię żartować w sposób grzeczny a nawet taki, że komuś tym żartem sprawię komplement. To czy Bóg chciałby ze mną żartować w sposób taki jak ja lubię? A nawet jeśli nie chciałbym w ogóle z Bogiem żartować to czy dla Boga byłbym nudny?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, niech Wam Bóg błogosławi.

 Re: Czy Bóg chciałby ze mną żartować tak jak lubię?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2024-04-19 15:28

Oj, Karolu
Wymyślasz sobie dziwne historie, stawiając Pana Boga w roli własnego "kolesia" - weź się i nieco opanuj.. :)
-
Dla Boga nigdy nie będziesz nudny, nawet gdybyś nie chciał z Nim żartować. Natomiast czy Bóg chciałby z Tobą żartować, to nie mam takiej wiedzy. Ale niech pomyślę; może Estera lub Hanna - hanna mogłyby udzielić Ci kompetentnej odpowiedzi, sama nie wiem...

Tobie niech również Bóg błogosławi.

 Re: Czy Bóg chciałby ze mną żartować tak jak lubię?
Autor: Żart (---.49.240.71.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2024-04-20 04:56

Dla Boga nigdy nie jesteś nudny.

Ale wielu świętych żartowało przed Bogiem, niektóre z tych żartów są zapisane w ich życiorysach. Żart sytuacyjny to coś naturalnego dla człowieka, który jest po prostu sobą, to reakcja na to co się dzieje obok. I podobnie jak można sobie zażartować przy koledze, tak - wiedząc, że Bóg zawsze jest obok - można ten żart powiedzieć Bogu.

W zakonach jest czas na rekreację po to, żeby umieć się bawić życiem, słowami. Żeby nie być napuszonym ważnym człowiekiem, nadymanym balonem, który zaraz pęknie. Mamy być radośni. Także przed Bogiem. Jeśli coś cię rozbawiło, to się śmiej. Tak jest dobrze. Poprzez śmiech i żart upuszczamy trochę napięcia i stajemy się bardziej ludzcy. Żart świadczy, że ten przy kim żartujesz jest ci bliski.

Ważne, żeby żartowanie przy Bogu współgrało z życiem. Jeśli zbyt mocno i zbyt często ranisz Boga, to żart nie wybrzmi, powinien i ciebie zaboleć. Ale jeśli robisz co potrafisz, żeby się zbliżyć do Boga, to żartowanie z Bogiem jest piękne i świadczy o bliskości i naturalności.

 Re: Czy Bóg chciałby ze mną żartować tak jak lubię?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2024-04-21 02:25

To od już są pytania od tzw. czapy. Temat zupełnie zbędny, niepraktyczny i groteskowy.
To samo odniosłam wrażenie, co Magdalena w pierwszym akapicie.

 Re: Czy Bóg chciałby ze mną żartować tak jak lubię?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-04-21 10:45

Niestety, ten temat - nie gniewaj się - jest kolejnym wynikającym z rozumienia Nieba na zasadzie "więcej ziemniaków" (więcej wątku:
https://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=431887&t=431871&v=t )

 Re: Czy Bóg chciałby ze mną żartować tak jak lubię?
Autor: Dlaczego (---.146.126.157.mobile.internet.t-mobile.pl)
Data:   2024-04-21 10:48

Poczucie humoru też masz od Niego, tym bardziej umiejętność posługiwania się humorem w sposób grzeczny. Myślę, że On cieszy się, kiedy my swoją radość i sposób jej wyrażania oddajemy Jemu samemu.
Temat poczucia humoru Boga i żartowania z Nim poruszany był niejednokrotnie w czasopismach religijnych. Dlaczego nie można poruszyć go na tym forum? Niektórzy dostrzegają sprawy, nad którymi my sami nigdy się nie zastanawialiśmy, ale nie znaczy to chyba, że nie mają do tego prawa.

 Re: Czy Bóg chciałby ze mną żartować tak jak lubię?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2024-04-21 15:07

Karolu, dlaczego o to, czego Pan Bóg chciałby od Ciebie w kontekście Twoich upodobań, nie zapytasz wprost Pana Boga, który Cię zna, tylko pytasz okrężną drogą - wybaczcie - przypadkowe osoby na forum, które Cię nie znają?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: