logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak Wy to robicie, że macie tyle czasu na takie jałowe rozważania?
Autor: Maria (---.client.comcast.net)
Data:   2005-01-03 04:29

Np. watek "Dlaczego klerycy nosza sutanne na wiele lat przed swieceniami?" Czemu te rozwazania sluza? Czy zmieniaja cos w Waszej i innych swiadomosci? Czy posuwaja rozwiazanie jakiegos problemu do przodu? Przysparzaja Kosciołowi obrońców? A może przybliżaja Was do Boga? Co jest takiego w życiu cudzym życiem, że poswięcacie temu aż tyle uwagi?

 Re: Jak Wy to robicie, że macie tyle czasu na takie jałowe rozważania?
Autor: ż-ona (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-01-04 21:36

To chyba nie tyle zycie cudzym zyciem, co zwykłs ludzka ciekawość.

 Re: Jak Wy to robicie, że macie tyle czasu na takie jałowe rozważania?
Autor: Marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-01-04 22:02

Ponieważ Justyna się o to zapytała, to jej odpowiedziałam, na ile znam kleryków i mogę się wypowiedzieć bez wrażenia kompletnej improwizacji. A zadawanie pytań zawsze o czymś świadczy, o używaniu rozumku i szukaniu odpowiedzi. No może z wyjątkiem pytań infantylnych i pospolitych (na które moderator reaguje: "proszę skorzystać z wyszukiwarki").
Te rozważania nie mają jakiegoś głębokiego sensu, ale przecież mało co robimy z sensem: tak np sprzątanie domu tak, żeby się błyszczał, to moim zdaniem też niepotrzebne zajęcie - nie przysparza Kościołowi obrońców, ani nie zmienia mi nic w świadomości. Co nie znaczy, że domu mam nie sprzątać od czasu do czasu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: